Тимошенко віддавила Ющенку п'ятки, тому він хоче все завершити в травні

Неділя, 8 травня 2005, 20:49
Президент Віктор Ющенко заявляє, що Юлія Тимошенко хоче бути з "Нашою Україною" на виборах-2006 та вона сама постійно ініціює якнайшвидше створення спільної коаліції.

В інтерв'ю 1+1 на питання, що Тимошенко може не увійти в блок з "Народним Союзом Наша Україна" і Народною партією Литвина, Ющенко сказав: "Ні, Юлія Володимирівна сама на п'ятки наступає".

"Коли ми розмовляли, вона знову піднімала: коли ми поговоримо втрьох про питання 2006 року? Я виходжу з того, що час для цього прийшов (переговорів про коаліцію-2006)".

За словами Ющенка, "травень може бути місяцем, коли ми підводимо риску".

Ющенко сказав, що уже передав Тимошенко і Литвину пропозиції щодо блоку, і тепер має відбутися другий раунд переговорів на цю тему.

На питання про квоти між учасниками коаліції, Ющенко пожартував: "Пропонується віддати багато всім".

"Фінальну частину переговорів я не хотів би упереджувати. Моя фінальна пропозиція – спробувати вийти з паритету".

"Це було б чесно, для інших сил – це комплімент, що отримують набагато більше, ніж є. Знаходить свій інтерес нова політична сила – "Народний Союз Наша Україна".

Щодо того, чи погодиться Ющенко бути першим номером цього передвиборчого списку, він сказав: "Я не прийняв кінцевого рішення. Але я керуватимуся одним – якщо тріумвірату вигідно, я так зроблю".

Ющенко також вчергове висловився за створення коаліції між "Народним Союзом Наша Україна", силами Тимошенко і Литвина: "Ці три сили сьогодні мають критичний рівень довіри населення. Рівень, який легко може сформувати ядро майбутнього парламенту. Цим треба дорожити, це унікальна довіра, якою за 14 років не володіла жодна політична сила".

Стосовно того, що Народний Рух і Українська народна партія не увійшли до "Народного Союзу Наша Україна", Ющенко сказав: "Це неприємна для мене тема".

"Мені здається, що якщо ми говоримо про УНП – це помилковий крок. Юрій Костенко сказав, що робитиме коаліцію на вибори. Я не знаю, з ким вони (Українська народна партія) робитиме коаліцію, чесно скажу... Але з ким би він не робив, це буде втрата для сотень тисяч людей з точки зору проходження до парламенту".

За словами Ющенка, Костенком "була зроблена переоцінка сил" і "егоїзм".

Щодо представників нової влади, які не відмовилися від депутатського мандату, Ющенко сказав, що планує на них "вплинути". "Думаю, це некоректна поведінка", - додав він.

"Я збираюся через декілька днів повторно звернутися до депутатів всіх фракцій залишити мандати в парламенті, знайти мужність і повагу до закону", - сказав Ющенко.

Українська правда
powered by lun.ua