Гривню й надалі зміцнюватимуть?

П'ятниця, 2 вересня 2005, 10:47

Попри численні заяви провідних фінансистів та високопосадовців, що чергової ревальвації української національної валюти не буде, курс долара на міжбанківському ринку і в роздріб в обмінних пунктах валюти знизився.

Ця тенденція триває від початку тижня і, на думку окремих представників комерційних банків, триватиме й надалі, повідомляє "Німецька хвиля".

Середній курс долара на міжбанку і в обмінниках уперше за тривалий час склав 4.96-4.99 гривні - це при тому, що Нацбанк продовжує утримувати офіційний курс на рівні 5.0-5.05.

Експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь вважає, що хоча підсилювати гривню можливо ще щонайменше на 10-15 відсотків, проте Нацбанк цього не робитиме.

Останнім часом НБУ своїми діями прагне утримати долар від падіння, купуючи надмірну пропозицію за завищеною ціною.

Крім того, міністерство економіки вже заявило, що обмінний курс "гривня-долар" на наступний рік буде таким же, як і сьогодні, тому, на думку Жолудя, швидше за все не буде ніякого підсилення.

Що стосується населення, яке активно здає американську валюту, то, за словами Жолудя: "Це тимчасове явище, частково викликане тим, що люди останні дні місяця робили закупи для своїх дітей, готуючись до школи, тобто витрачали долари."

"І на це наклалося те, що на міжбанку залишається надлишкова пропозиція долара", - вважає Жолудь.powered by lun.ua