З молотка пустять комп'ютери з заводу Пінчука

Вівторок, 8 листопада 2005, 19:27

Майно ВАТ "Нікопольський південнотрубний завод" виставлять на аукціон як майно підприємства-боржника.

Відкриті торги проведуть 8 грудня Дніпропетровська філія агентства з питань банкрутства і керуючий санацією "НПТЗ", повідомляє "Інтерфакс-Україна".

На торги в приміщенні "НПТЗ" будуть виставлені 70 лотів розукомплектованого майна, комп'ютерів і основних засобів. Заявки на участь приймаються до 5 грудня включно.

ВАТ "Нікопольський південнотрубний завод" до реструктуризації було монопольним в Україні підприємством по випуску геологорозвідувальних, насосно-компресорних і катаних труб для казанів високого тиску.

У ході реструктуризації, що проводилася у зв'язку зі складною фінансово-господарською ситуацією, на базі активів ВАТ було створено 16 ЗАТ, сім дочірніх підприємств і одне державне підприємство.

Зокрема, це Нікопольський завод сталевих труб "ЮтиСТ", Нікопольський завод нержавіючих труб, Нікопольський завод безшовних труб "Ніко Тьюб", "Труболіт", Нікопольський завод технологічного оснащення.

Державі належить 99,67% акцій ВАТ "НПТЗ", якому безпосередньо належать переважно міноритарні пакети акцій у створених на його базі підприємствах.

Уряд України в поточному році ініціював скасування створення підприємств, утворених у ході реструктуризації НПТЗ, а розпорядженням від 12 липня вніс ці АТ у перелік об'єктів, що підлягають приватизації в 2005 році.

У серпні було створено міжвідомчу робочу групу для вивчення ситуації на заводі, у яку ввійшли представники ФДМ, Мінпромполітики, Мін'юсту, Мінекономіки, Дніпропетровської облдержадміністрації, мерії Нікополя, а також профспілкові лідери, представники інвесторів і керівники підприємств, створених на базі НПТЗ.

Серед негативних моментів проведеної реструктуризації робоча група назвала втрату всесвітньо відомої торговельної марки "НПТЗ", руйнування механізму чіткої міжцехової виробничої кооперації, відсутність маркетингової діяльності і системи забезпечення сировиною і матеріалами.

Також робоча група відзначила відсутність у системі створених трубних заводів скоординованої комплексної програми науково-технічного розвитку, програми виробничої і зовнішньоекономічної діяльності, цінової політики, технічної політики реконструкції і технічного переозброєння.

Підприємство фактично втратило контроль над новоствореними суб'єктами господарювання, ВАТ "НПТЗ" фактично не одержало інвестицій від співзасновників господарчих товариств.

Прем'єр-міністр Юрій Єхануров припустив створення на базі НПТЗ холдингу, для чого будуть проведені переговори з власниками реструктуризованих підприємств. При цьому він не виключив, що держчастки на НПТЗ будуть запропоновані для продажу.

Вважається, що до цього керування заводом здійснювали компанії, близькі до Віктора Пінчука.
powered by lun.ua