"Наша Україна" і БЮТ не можуть домовитися, хто перед ким відповідатиме

Понеділок, 5 червня 2006, 11:49

"Наша Україна" наполягає на тому, щоб в угоду про створення коаліції було внесено положення про те, що уряд має відповідати перед коаліцією.

Про це сказав член переговорної групи Роман Зварич, зазначивши, що під час обговорення проекту угоди виникли два діаметрально протилежні підходи.

"Перший – хто кому підпорядкований і хто перед ким звітує – уряд чи коаліція. Друга розбіжність стосується визначення принципів розподілу сфер відповідальності учасників коаліції", - сказав Зварич, повідомляє прес-служба "Нашої України".

"Стосовно першого підходу наша позиція зводиться до того, що уряд має відповідати перед коаліцією. Є підстави вважати, що така ж позиція і у соціалістів – їхні представники твердо дотримувалися її протягом усього переговорного процесу", - додав він.

Водночас Зварич зазначив, що останнім часом лідер соціалістів "зайняв стосовно цього питання не зовсім чітку позицію".

"Натомість БЮТ вважає, ніби уряд повинен грати першу "скрипку" у ланцюгу коаліція – Кабінет міністрів, а фракції коаліції мають лише освячувати його рішення”, - підкреслив Зварич.

За його словами, на думку представників БЮТ, коаліція не матиме права заперечити проти включення до порядку денного Кабміну будь-яких питань.

"Натомість, "Наша Україна" наполягає на тому, щоб фракції, які входять до коаліції, отримували проекти порядку денного засідань уряду за три дні до їх проведення. Це відповідає і тимчасовому регламенту роботи Кабміну. Ця позиція з незрозумілих для нас причин викликає відверто негативну реакцію лідера БЮТ", - сказав Зварич.

Стосовно другого питання, за його словами, "Наша Україна" наполягає на наступній послідовності дій: визначення сфер відповідальності державної політики, закріплення їх за конкретними політичними силами, розробка механізмів кадрових призначень".

"За концепцією "Нашої України", кожен сектор державної політики має відповідати урядовим комітетам, і віце-прем’єри повинні очолювати відповідні урядові комітети. Їхнім завданням має бути попередня підготовка питань на засідання уряду", – наголосив Зварич.

"У концепції ж наших партнерів немає очевидної відповіді на питання про роль віце-прем’єр-міністрів. БЮТ категорично заперечує доцільність створення урядових комітетів, а отже, виступає за зниження рівня демократичності процедури ухвалення урядових рішень", - додав він.

Українська правдаpowered by lun.ua