Ющенку потрібна друга палата, бо він стомився боротися з Радою?

1 перегляд
Понеділок, 2 липня 2007, 16:00

Голова Верховної Ради IV скликання, лідер Народної партії Володимир Литвин вважає, що ухвалення нової Конституції через референдум призведе до існування в країні двох основних законів.

Говорячи про можливість затвердження нової редакції Конституції через референдум, Литвин зазначив, що теоретично можливо все, повідомляє УНІАН.

"Можна, в принципі, виходити з того, що воля народу має вищу волю, що народ є носієм влади, і можна застосувати відповідну норму Конституції і, пославшись на неї, указом президента імплементувати результати референдуму", - сказав Литвин.

За словами Литвина, у 2000 році тодішньому президенту Леоніду Кучмі радили саме так вчинити з результатами квітневого референдуму (2000 року). "Він на це не пішов, не пристав на пропозицію, щоб указом ввести в дію відповідні зміни, за які проголосували на референдумі", - наголосив екс-спікер.

Литвин прогнозує, що якщо президент Віктор Ющенко піде таким шляхом, то частина України виконуватиме одну Конституцію, інша частина – іншу.

Сам факт висунення президентом ініціатив про реформування Конституції, на думку Литвина, заслуговує на увагу, однак не всі пропозиції Ющенка є прийнятними, зокрема, це стосується ідеї запровадження двопалатного парламенту.

"Я розумію мету, з якою він пропонує двопалатний парламент – він стомився боротися, як і попередній президент, із Верховною Радою, тому він вважає, очевидно, що потрібно мати ще одну структуру, яка б мала проміжне місце між президентом і парламентом – верхня палата", - наголосив Литвин.

Литвин вважає, що така пропозиція була б прийнятною для країн з федеративним устроєм і країн, які мають стабільність і передбачуваність свого розвитку.

"Реалізація двопалатного парламенту - це послаблення України, я думаю, це питання не на часі", - підкреслив екс-спікер. Водночас він сказав, що йому незрозуміло, який механізм пропонується для вирішення означених Ющенком проблем.

Взагалі ініціативу провести референдум Литвин сприйняв схвально, але, на його думку, він має носити консультативний характер. "Потрібно звертатися до людей хоча б раз на 10 років, щоб вони висловили свою точку зору по болючих проблемах, по яких політики не можуть знайти спільної точки зору", - наголосив він.

На думку Литвина, на референдум варто було б винести конкретні питання, на які можна дати однозначну відповідь, як то: "Чи Ви за скасування депутатської недоторканності в повному обсязі?", "Ви за те, щоб депутат обирався не більше двох термінів поспіль?", "Ви за унітарний чи федеративний устрій країни?".

"Потрібно набрати такі питання, які є дискурсивними, щоб народ став арбітром, дав чітке визначення, а потім доручити фахівцям підготувати нову редакцію Конституції, на терміні "нова редакція" хочу наголосити, а потім прийняти її Верховною Радою", - сказав Литвин.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua