Ющенко каже, що Франція хоче, щоб Україна приєдналась до ПДЧ

Четвер, 3 квітня 2008, 17:41

Франція підтримає прагнення України приєднатись до Плану дій щодо членства в НАТО, а в подальшому - стати повноцінним членом Альянсу.

Про це в четвер у Бухаресті повідомив журналістам президент Віктор Ющенко після зустрічі з президентом Франції Ніколя Саркозі.

"Я хочу твердо сказати, що Франція є наш друг, є наш партнер, коли ми говоримо про приєднання України до ПДЧ і членство в НАТО", - сказав він.

Ющенко зауважив, що це не перша його зустріч з президентом Франції, на якій він наводив різноманітні аргументи, які засвідчують, що приєднання до НАТО потрібне не лише Україні, а й усій Європі.

За словами президента, дуже важливим було те, що Альянс продемонстрував фундаментальний принцип "відкритих дверей" для країн, які прагнуть приєднатись до НАТО.

Він нагадав, що 15 років тому Україна зробила один із найбільших внесків у європейську і світову безпеку, відмовившись від ядерного озброєння в односторонньому порядку.

Також, за словами Ющенка, Україна - одна з небагатьох країн, яка бере участь у всіх операціях Альянсу. Крім того, сказав він, Україна пройшла всі етапи співпраці з НАТО, включаючи Інтенсифікований діалог.

Як повідомлялося, в четвер на саміті у Бухаресті члени НАТО перенесли остаточне ухвалення рішення щодо приєднання України і Грузії до Плану дій щодо членства на грудень 2008 року.

УНІАНpowered by lun.ua