У Ющенка заговорили про перегляд рішень КС часів Станік

Вівторок, 8 квітня 2008, 15:46

У секретаріаті президента заявляють, що, можливо, Конституційному Суду варто переглянути ті рішення, які ухвалювалися за участю Сюзанни Станік.

Про це заявив на брифінгу у вівторок заступник глави секретаріату президента Ігор Пукшин, повідомляє Ліга.

У той же час, відповідаючи на запитання, які правові наслідки може спричинити відкликання підписів Станік з-під рішень КС, Пукшин зазначив, що з юридичної точки зору це зробити неможливо, і тому не повинно бути ніяких правових наслідків.

Він підкреслив, що подібна процедура законодавством не передбачена, і відкликати свої підписи Станік не може.

Разом із тим, Пукшин додав, що з позиції громадянина його теж може хвилювати легітимність тих рішень, які ухвалювалися за участю особи, яка не мала на це відповідних повноважень.

"Ті справи, умовно, що були проголосовані 10-ма членами КС, включаючи Станік, можливо, варто було б Конституційним Судом переглянути", - заявив Пукшин.

Він звернув увагу на той факт, що за участю Станік за останні 3-4 роки КС було ухвалено всього одне рішення у справі, де вона виступала доповідачем.

Як відомо, Верховний Суд ухвалив поновити на посаді судді КС Станік, яку президент Віктор Ющенко звільнив у травні минулого року через порушення присяги. 2 квітня Ющенко, на виконання рішення ВСУ, призначив Станік суддею КС.

3 квітня Ющенко скасував указ президента Леоніда Кучми про призначення Станік суддею КС від 25 березня 2004 року – "у зв'язку з порушенням процедури вступу на посаду судді Конституційного Суду України".

7 квітня Станік направила голові і суддям КС лист, у якому заявила про відкликання усіх своїх підписів під документами КС із 22 квітня 2004 року до 3 квітня 2008 року, доки не буде вирішено витання про конституційність указу Ющенка від 3 квітня.

Ліга,powered by lun.ua