На Заході України побоюються холери, тифу і купи інших хвороб

3 перегляди
Вівторок, 5 серпня 2008, 11:00

Міністерство охорони здоров'я попереджає про можливість підвищення захворюваності на інфекційні хвороби в постраждалих від стихії регіонах.

Про це йдеться у повідомленні прес-служби МОЗ із посиланням на Департамент розвитку медичної допомоги у Львівській, Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Вінницькій, Івано-Франківській областях.

Розмивання вигрібних ям, каналізаційних систем, підтоплення скотомогильників, тваринницьких ферм, цвинтарів, явне або приховане ураження джерел водопостачання, харчових продуктів створили умови для виникнення гострих інфекційних хвороб, у тому числі й особливо небезпечних.

Крім того, склались умови для можливого формування нових осередків, насамперед, кишкових інфекцій, які можуть зберігатися тривалий час, повідомляє УНІАН.

Міграційні процеси в межах України, вивезення на продаж контамінованих продуктів харчування, прикордонна торгівля з сусідніми республіками харчами можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб й за межами цих регіонів, зазначають в МОЗ.

У першу чергу, в період від кількох днів до 2 тижнів можуть почати виникати спалахи гострих кишкових інфекцій бактерійної (шигельоз, сальмонельоз, ешерихіози, харчові токсикоінфекції) та вірусної (ентеровірусна, ротавірусна, норовірусна, аденовірусна інфекції) етіології.

Не виключається можливість появи випадків холери. Дещо пізніше, у термін від 2 тижнів до 1 місяця можлива поява випадків черевного тифу, паратифів А і В, вірусних гепатитів А, Є.

Уже в найближчі дні можливе збільшення захворюваності на лептоспіроз, ентеровірусні менінгіти, поява випадків сибірки, туляремії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua