Ющенко зупинив рішення Тимошенко про експорт зброї

1 перегляд
Понеділок, 8 грудня 2008, 18:29

Президент Віктор Ющенко зупинив постанову уряду від 10 вересня 2008 року щодо експорту зброї зовнішньоторговельною фірмою "ТАСКО-експорт".

Відповідний указ президента розміщено на його сайті.

Своєю постановою Кабмін вніс зміни до урядової постанови від 12 липня 1999 року № 1228.
Відповідно до постанови уряду, державне підприємство "Зовнішньоторговельна фірма "ТАСКО-експорт" додатково уповноважувалося на здійснення експорту та імпорту певних товарів військового призначення і товарів, які містять відомості, що становлять державну таємницю.

На думку президента, рішення Кабінету Міністрів "не відповідає основним принципам державної політики у сфері військово-технічного співробітництва, суттєво ускладнює здійснення державного експортного контролю, створює передумови для витоку інформації, що становить державну таємницю, та порушення міжнародних зобов'язань України, пов'язаних із нерозповсюдженням зброї масового знищення, засобів її доставки та обмеженням передач звичайних видів озброєння, що становить загрозу національній безпеці України".

"Відтак, постанова Кабінету Міністрів України № 816 не відповідає статті 17 Конституції України, за якою забезпечення економічної безпеки є однією з найважливіших функцій держави", - йдеться в указі президента.


Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua