Європі не подобається, як Рада призначає суддів

Середа, 8 липня 2009, 18:37

Парламентська Асамблея Ради Європи стурбована тим, що в Україні не створені умови для забезпечення незалежності судової влади.

Про це йшла мова в середу під час зустрічі у Верховному суді з делегацією Комітету ПАРЄ з юридичних питань і прав людини, повідомляє Обком з посиланням на УНІАН.

Європейських експертів цікавила, у першу чергу, проблема забезпечення незалежності судової влади в Україні і створення для цього відповідних умов. У зв'язку з цим суддя Судової палати з кримінальних справ ВСУ Василь Філатов проінформував європейських експертів про існуючу процедуру призначення суддів в Україні.

Доповідач Комітету ПАРЄ з юридичних питань і прав людини Христос Пургурідес відзначив, що, на думку європейських фахівців, є певні слабкі місця в цій системі, зокрема, обрання професійних суддів безстроково Верховною Радою.

За умови надмірної політизації всіх процесів, що спостерігаються зараз в Україні, відзначив Пургурідес, такий порядок обрання також може носити політичний характер, і це згубно відбивається на незалежності судової влади в цілому.

Заступник керівника апарату ВСУ, начальник правового управління Микола Хавронюк відзначив, що в Україні існує кілька причин, що істотно впливають на незалежність судової влади.

Це, зокрема, катастрофічне недофінансування судової системи. У нинішньому році ця ситуація погіршилася настільки, що Рада суддів України змушена була провести спеціальне засідання, щоб вирішити, де брати гроші на конверти, оскільки процес правосуддя міг просто зупинитися.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua