У комісії Шуфрича назвали Луценка порушником із "рильцем у пушку"

Середа, 2 грудня 2009, 12:13

Парламентська комісія, яка розслідує конфлікт між головою МВС Юрієм Луценком і німецькою поліцією 4 травня, оприлюднила попередній звіт.

На думку ТСК під керівництвом "регіонала" Нестора Шуфрича, Луценко уник тоді відповідальності за опір співробітникам авіакомпанії Lufthansa, вчинений нібито в п'яному стані, у силу дипломатичної недоторканності.

У звіті цієї комісії вказується, що, за даними, отриманим МЗС від німецької сторони 28 травня, Луценко "вчинив правопорушення, але був звільнений від відповідальності як керівник урядової делегації, яка знаходилася в транзитній країні", пише "Комерсант-Україна".

У документі зафіксована відмова голови МВС сприяти ТСК в отриманні матеріалів щодо інциденту безпосередньо від прокуратури Франкфурта-на-Майні, де він стався.

Відповідно до правових норм Німеччини, надати українській ТСК інформацію в цій справі неможливо без офіційної згоди осіб-учасників інциденту.

Як повідомив газеті член ТСК, "регіонал" Михайло Чечетов, Луценко відмовився давати згоду на отримання матеріалів ТСК від німецької сторони без пояснення причин.

"Ми викликали Юрія Луценка на засідання ТСК, де просили дати згоду на те, щоб комісія отримала матеріали справи прямо від німецької прокуратури, однак він категорично відмовився. Сказав: не хочу і все! Зрозуміло чому: в нього рильце в пушку!", - заявив Чечетов.

У випадку якщо прокуратура Франкфурта-на-Майні все ж таки надасть необхідні документи, депутат пообіцяв "приклеїти їх на фасад будівлі Кабінету міністрів". "Нехай знають, хто в них працює", - підсумував Чечетов.

При цьому на всі 4 засідання, які провела ця ТСК, приходили всього 3 з 9 її членів – Шуфрич, Чечетов і їхня соратниця Олена Бондаренко. За словами Чечетова, інші депутати "саботують роботу і не з’являються на засіданнях, чим разом із паном Луценком заважають розслідуванню й реабілітації міжнародного іміджу України".

Сам же Луценко вважає, що правомочними слід вважати висновки іншої ТСК під керівництвом БЮТівця Романа Забзалюка, яка також розслідувала інцидент в аеропорту Франкфурта-на-Майні.

На засіданні 7 липня, опитавши Луценка, його сина Олександра, посла України у ФРН Наталю Зарудну, генерального консула України у Франкфурті-на-Майні Олександра Новосьолова і представника МВС України в Німеччині Сергія Дятлова, ця комісія дійшла висновку, що звинувачення на адресу голови МВС "не мають документального підтвердження".

"Висновки ТСК під керівництвом Романа Забзалюка були прийняті за повного кворуму, і рішення винесене на мою користь. А комісія під керівництвом Нестора Шуфрича жодного разу не збиралася у складі більше трьох осіб, і всі її рішення – лише особиста точка зору пана Шуфрича", - заявив Луценко виданню.

Водночас, як заявила УП Олена Бондаренко, її не покликали на це засідання комісії Забзалюка, хоча до того вона ходила на всі засідання. Депутат не бачила висновків ТСК і сумнівається, чи був там кворум.  powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!