Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Саміт Україна-ЄС: ще одна відмова й без прогресу?

П'ятниця, 4 грудня 2009, 07:22

У п’ятницю у Києві відбудеться саміт Україна – ЄС, на якому обговорюватимуть питання взаємодії країни з Євросоюзом.

Це буде перший захід високого рівня за участю ЄС після набуття чинності Лісабонського договору, наголошує прес-служба президента.

Євросоюз на саміті представлятиме головуючий у ЄС прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу, комісар ЄС із питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер.

Українську делегацію очолює президент Віктор Ющенко.

Дипломати чекають від саміту відповідей на питання, чи не марною була їхня робота в напрямку євроінтеграції, передає "Німецька хвиля".

Заступник міністра закордонних справ України Костянтин Єлісєєв сподівається, що саміт стане важливою подією, яка засвідчить, що "прагматичними і впевненими кроками" Україна наближається до ЄС.

Водночас аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир Горбач радить не перебільшувати значення зустрічі в Києві.

На його думку, під час розмов європейська сторона підіб'є підсумки досягнень у переговорах про асоціацію з Україною, "вкотре дипломатично відмовить українцям у безвізовому режимі" та зовсім не похвалить за провал реформ в енергетичній сфері.

"Не може бути зафіксовано прогресу, де його немає: по зоні вільної торгівлі переговори тривають, у візових питаннях у цьому році нема у нас досягнень, в енергетичній сфері Україна не має прогресу. Оскільки попри брюссельський березневий меморандум, Україна так і не виконала того, що обіцяла", - сказав Горбач.

За словами експерта, те, що саміт відбувається в розпал виборчих перегонів в Україні більше шкодить двостороннім переговорам, аніж сприяє.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування