Справу Ющенка можуть "розворушити", а оточенню Тимошенко відкрити справи?

Середа, 3 березня 2010, 07:58


Генпрокурор Олександр Медведько вирішив забрати найбільш резонансні справи у свого заступника Миколи Голомші й передати в Головне слідче управління.

Як повідомляє газета "Сегодня", така передача справ відбулася в понеділок – це вже підтвердили в Генпрокуратурі.

Головне слідче управління курує заступник генпрокурора Віталій Щоткін.

За інформацією джерел, останні дні і Медведько, і Щоткін сидять у кабінетах, обклавшись купою томів кримінальних справ. Імовірно, йде інтенсивне вивчення резонансних справ, як то вбивство Георгія Гонгадзе й отруєння Віктора Ющенка.

Видання припускає, що мета цього – визначити, наскільки вірно й активно ці справи розслідувалися колишніми слідчо-оперативними групами. Далі можливі оргвисновки, заміна слідчих і зміна ходу розслідувань.

Справу про отруєння Ющенка декілька років розслідувала група під керівництвом Галини Климович. У 2006 році розслідування перейшло під кураторство заступника генпрокурора Рената Кузьміна, але дуже скоро було передано Голомші.

За інформацією газети, на першій же нараді тоді Кузьміна здивувало, що розслідується лише одна версія – що Ющенко отруїли 5 вересня 2004 року на вечері в тодішнього першого заступника голови СБУ Володимира Сацюка – і заступник генпрокурора зажадав виробити й розслідувати більше версій.

За кураторства Голомші особливих зрушень у "справі отруєння Ющенка" не було.

Хоча на думку високопоставленого джерела в правоохоронних органах, і після його заміни різких поворотів у цій справі, як і в інших справах, пов'язаних із Ющенком, може й не бути.

"Ющенко, на відміну від Тимошенко, не є для нової влади дратівним фактором. Тому його дадуть спокій. По-іншому може бути, тільки якщо Ющенко раптом зійдеться з Тимошенко і почне гру проти Януковича. Але це припустити поки важко", - вважає неназване джерело.

"Також не прогнозую я і якихось справ конкретно проти Тимошенко. З неї не будуть робити жертву", - додав він.

"А ось проти її найближчого оточення, таких як Турчинов, наприклад, справи можуть порушуватися після проведення обіцяного аудиту діяльності уряду Тимошенко. Розслідувати тут є що, і результати можуть бути дуже вражаючими", - сказало високопоставлене джерело в правоохоронних органах.

Між тим, у так званій "справі педофілів", у якій фігурують депутати  БЮТ, за інформацією "Сегодня", слідство затягується через очікування низки експертиз, а також через графік допитів потерпілих дітей.

Обвинувачуваний у цій справі поки - названий батько дітей Дмитро Полюхович, інші свідки. Але експерти очікують пожвавлення цього слідства після зміни влади.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування