"Домашнім арештом" дружини Янукович псує імідж України

Понеділок, 7 березня 2011, 19:16

Те, що президент Віктор Янукович уже рік з'являється на публіці без дружини, негативно впливає на міжнародний імідж України.

Про це сказала президент Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда Україна" Катерина Левченко в інтерв'ю "ЛІГАБізнесІнформ".

"Це дуже сумний приклад", - сказала вона.

"Коли ми бачимо лідерів із дружинами, це завжди позитивно, бо показує сімейні цінності, які не можна просувати тільки словами. Згадайте радянську історію, Раїсу й Михайла Горбачових. Ми не знаємо, як було в родині, але як мінімум виглядало гарно. Гарно виглядали Віктор і Катерина Ющенки", - зазначила Левченко.

"Президент Леонід Кучма в останні роки свого правління часто фотографувався з онуком, що показувало обмеженість сімейних відносин", - додала вона, зазначивши, що при цьому Людмила Кучма була публічною фігурою.

"Але сьогодні в нас немає цього. Перша особа, друга особа фактично демонструють гомогенний склад керівництва держави. Будується чоловіче суспільство. Це не означає, що воно погане, але це партикулярне суспільство", - вважає Левченко.

На запитання, чи може перша леді країни Людмила Янукович стати клієнткою жіночого правозахисного центру "Ла Страда Україна" через "домашній арешт", вона пояснила:

"Якщо чоловік не випускає з дому, то це психологічне насильство відповідно до закону України про попередження насильства в сім’ї. Обмеження пересування - це фізичне насильство. Ми пояснюємо, що потрібно звертатися в органи внутрішніх справ, у соціальні служби. З такими випадками до нас звертаються. Але я не думаю, що дружина президента буде звертатися".

За словами експерта, ця ситуація "безсумнівно негативно" впливає на імідж України.

"Дуже хочеться, щоб публічні люди будували своє і публічне життя, і приватне на загальнолюдських цінностях. Ми не бачимо цього ні в першій сфері, ні в другій", - зазначила Левченко.

Те, що українці не бачать і дружину прем'єр-міністра Миколи Азарова, і дружин міністрів, вона пов'язує з тим, що "тон цій ситуації задається "згори": "Якщо перша особа держави приходить без дружини, інші вже не можуть, бо є сувора вертикаль влади, яка забороняє власну ініціативу".

"Я не бачу в цьому нічого доброго. Якщо ми пропагуємо сімейні цінності, то потрібно, щоб це були не лише слова, а реальний приклад", - наголосила Левченко.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: