У Азарова втратили ілюзії щодо Москви й хочуть до Європи

Вівторок, 21 червня 2011, 09:17

Українській владі не подобається підхід російської влади до двосторонніх відносин, і вони мають намір зближатися з Європою.

Про це сказало на умовах анонімності високопоставлене джерело в українському уряді в розмові з кореспондентом "Комерсант-Україна".

"У нас була ілюзія, що якщо у відносинах із РФ зняти ключові подразники на кшталт визнання голодомору геноцидом, планів вступу до НАТО, небажання продовжувати присутність Чорноморського флоту (у Криму), то все налагодиться. Але цього не сталося", - заявив співрозмовник газети.

"Москва хоче, щоб ми були в її орбіті й ще за це їй же й доплачували. Взяти хоча б Митний союз. Нас туди дуже дивно кличуть. Нам не говорять, що ми від цього виграємо, а вказують на те, що втратимо і яким санкціям піддамося, якщо відмовимося в нього вступати й, не дай Боже, створимо зону вільної торгівлі з ЄС", - зазначив він.

За словами співрозмовника видання, Києву такий підхід не подобається і, оскільки діалогу на рівних не виходить, там мають намір зближатися з Європою.

"Це не ми віддаляємося від Росії, а вона нас відштовхує", - пояснив чиновник.

А коментуючи нарощування спільних заходів українських військ із НАТОвськими, він сказав: "Ми продовжуємо реформу нашої армії за лекалами альянсу, і це не секрет. План же спільних заходів - звичайна практика інформування партнерів із питань, які викликають у них інтерес".

У свою чергу, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки й оборони Сергій Гриневецький підкреслив, що в законі про основи внутрішньої та зовнішньої політики України говориться "як про дотримання Україною політики позаблоковості", так і про "продовження конструктивного партнерства з НАТО та іншими військово-політичними блоками з усіх питань, які становлять взаємний інтерес".

Депутат зазначив, що окремого закону про позаблоковий статус України Верховна Рада не ухвалювала. "Йшлося лише про "політику позаблоковості", що не означає нашого самоусунення з процесу розвитку європейської системи безпеки", - сказав Гриневецький.

Коментуючи докори російських політиків у нещирості Києва він заявив: "Хто б говорив про це: Росія, з одного боку, називає Україну стратегічним партнером, а з іншого боку - чинить на неї економічний тиск".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування