25.06

Банківський форум

ЄВРОПА ПОБАЧИЛА ВИБІРКОВІСТЬ У СПРАВАХ ТИМОШЕНКО І К°

Четвер, 9 червня 2011, 18:33

Європейський парламент висловив занепокоєння вибірковим правосуддям в Україні.

Про це йдеться в резолюції про ситуацію в Україні "Справи Юлії Тимошенко та інших членів колишнього уряду", прийнятої на сесії Європарламенту в Страсбурзі.

За ухвалення резолюції проголосували 37 депутатів Європарламенту, проти - 16, утрималися – 7 депутатів. Голосування відбувалося шляхом підняття рук, передає УНІАН.

"(Європарламент) стурбований зростанням виборчого переслідування фігур політичної опозиції в Україні, а також застосуванням непропорційних заходів, зокрема, у випадках Тимошенко і пана Луценко, колишнього міністра внутрішніх справ, а також відзначає, що пан Луценко перебуває під вартою з 26 грудня 2010 року", - говориться в документі.

У резолюції підтримується прохання українського Омбудсмена Ніни Карпачової до Генпрокуратури розглянути можливість застосування іншого запобіжного заходу стосовно Луценка.

У першому пункті резолюції Європарламент наголосив на важливості забезпечення прозорості розслідувань і судових процесів, а також застеріг від будь-якого використання кримінального законодавства для досягнення політичної мети.

Крім того, депутати нагадали владі України про те, що принцип колективної відповідальності за рішення уряду не дозволяє переслідувати окремих членів уряду за рішення, прийняті колективно.

У резолюції також зазначається, що триваюче розслідування стосовно визначних політичних лідерів України не має заважати їм брати активну участь в політичному житті країни і в міжнародних зустрічах.

"(Європарламент) закликає у зв`язку з цим українську владу скасувати заборону на поїздки як внутрішні, так і закордонні Тимошенко та іншим ключовим політичним фігурам", - говориться в документі.

Депутати також зазначили, що посилення верховенства права і заслуговуюча на довіру боротьба з корупцією є обов`язковими не лише для укладення угоди про асоціацію між Україною і ЄС, а й в цілому для консолідації демократії в Україні.

У зв`язку з цим, депутати також закликали Єврокомісію допомогти Україні в проведенні судової реформи.

Проект резолюції було підготовлено трьома парламентськими групами - групою народних партій, групою лібералів і групою "зелених".

Повний текст резолюції читайте тут.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: