Огризко: Тимошенко не давала директив, але виступала у двох іпостасях

Четвер, 4 серпня 2011, 12:17

Екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко завив, що уряд України у січні 2009 року намагався прийняти директиви щодо газових угод із Росією, але не прийняв їх.

Про це він сказав під час допиту у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко в Печерському райсуді Києва у четвер.

"Стосовно засідання 19 січня хочу сказати, що директиви не були прийняті, але була спроба їх прийняти", - заявив Огризко.

"Але навіть якби ми їх прийняли, ми б порушили норму регламенту роботи Кабінету міністрів", - наголосив колишній глава МЗС.

Зокрема, за словами Огризка, директиви не могли бути прийняті, бо Кабінет міністрів не може приймати важливі для суспільства рішення без участі прем’єр-міністра.

Крім того, Кабінет міністрів видає директиви від імені України, а НАК "Нафтогаз України" не вів переговори від імені держави, наголосив він.

"Чи мала прем’єр-міністр право видавати директиви? Безумовно, мала. Питання в тому, що вона (Тимошенко) не мала права давати прямі вказівки голові НАКу. За моїм переконанням, на той день прем’єр-міністр виступала у двох іпостасях – прем’єр-міністра і голови НАК "Нафтогаз", - заявив Огризко.

Екс-голова МЗС також висловив думку, що Тимошенко підписала договори, які не відповідають інтересам України, під тиском Росії.

За його словами, тому підписані договори порушують міжнародні норми.

"Я вважаю, що ці угоди повинні бути скасовані. Згідно з міжнародним законодавством, угоди, які підписувались під тиском однієї зі сторін, не є чинними", - сказав Огризко.

За його словами, під час переговорів Росія використовувала обставини переговорів, а також своє положення для того, щоб тиснути на українських переговірників.

"Тому зараз ми повинні виробити єдину позицію, щоб протистояти газовій агресії з боку Росії", - висловив думку Огризко.

"Українська правда"

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.