"Наша Україна" нагадала Януковичу про обіцянку

Середа, 2 листопада 2011, 11:34

"Наша Україна" наполягає провести вибори до нового парламенту в 2012 році за системою відкритих регіональних виборчих списків.

Про це йдеться у заяві партії.

"За такою системою громадянин голосує за конкретну партію в масштабах країни і персонально за конкретного політика, якого висуває партія в регіоні на місцях. Таким чином, громадянин не лише віддає перевагу тій чи іншій політичній силі, але й формує її представництво у Верховній Раді", - йдеться у документі.

За інформацією партії, саме цю систему виборів, яка успішно діє в європейських країнах, зокрема в Польщі, рекомендують запровадити Венеціанська Комісія Ради Європи та Організація з безпеки та співробітництва в Європі.

Система відкритих регіональних списків передбачає подвійну персональну та політичну відповідальність депутатів перед виборцями, вважає НУ.

В партії також нагадують, що запровадження виборчої системи відкритих списків є передвиборчим зобов’язанням і президента Віктора Януковича, і парламентських фракцій Партії регіонів, Блоку Юлії Тимошенко та Блоку "Наша Україна – Народна Самооборона".

"Ми категорично виступаємо проти владного законопроекту про вибори, який повертає країну до змішаної системи виборів часів президента Кучми. Його прийняття означає встановлення контролю влади над виборами, спотворення результатів голосування, політичну корупцію та торгівлю мандатами в парламенті", - йдеться в заяві.

Також в НУ вважають неприйнятним збереження закритої пропорційної виборчої системи, за якою обраний нинішній парламент.

"Ми закликаємо всіх народних депутатів - від влади і опозиції - виконати своє зобов’язання перед людьми та підтримати законопроект № 9265-2, що передбачає відкриті виборчі списки та повною мірою відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії", - пишуть в "Нашій Україні".

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування