У "Регіонах" назвали сепаратизм Болдирєва його особистою "імпровізацією"

Понеділок, 28 листопада 2011, 09:29

"Регіонал" Михайло Чечетов запевняє, що думка його соратника Юрія Болдирєва про необхідність відділення Галичини не відображає позицію Партії регіонів у цілому.

"Це особиста імпровізація Юрія Болдирєва, яка не відповідає позиції Партії регіонів", - заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів газеті "Сегодня".

"Партія поділяє позицію президента, що тільки єдність країни зробить її сильною", - запевнив Чечетов.

Сам Болдирєв сказав виданню, що в його словах немає жодних закликів: "Я лише намагаюся привернути увагу до проблеми, яку намагаються замовчувати".

На думку регіонала, проблема полягає в тому, що Україна "склеєна" з різних за історією й менталітетом шматків, що призводить до постійних коливань і, як наслідок, країна не може розвиватися:

"УРСР створили диктатори, які могли зберігати єдність цієї території за допомогою КДБ і КПРС. У нинішньої влади таких інструментів нема, і в результаті ми маємо розколоту країну, яка слабшає з кожним роком".

Болдирєв вважає, що є два шляхи вирішення проблеми: один – відмова від наслідків пакту Ріббентропа-Молотова, яким Галичина була приєднана до України, інший – федералізація країни для того, щоб економічна й гуманітарна політика кожного регіону визначалася ним самим.

Нардеп-БЮТівець Сергій Пашинський заявив: "Думаю, потрібно терміново створити медичну комісію й обстежити Болдирєва на предмет психічної нормальності. І якщо він нормальний, то ним треба зайнятися Генпрокуратурі".

Раніше нардеп-львів'янин із НУНС Андрій Парубій заявив, що звернеться до Генпрокуратури, щоб та провела аналіз висловлювань Болдирєва й порушила кримінальну справу за статтею 110 КК – "зазіхання на територіальну цілісність України".

У ВО "Свобода" висловилися категорично проти відділення Галичини.

"Навпаки, треба домагатися того, щоб більше галичан було в центральній владі в Києві, а то там домінують "донецькі". До речі, в XIII столітті саме галицький воєвода, призначений Данилой Галицьким, правив у Києві", - сказав виданню "свободівець" Юрій Михальчишин.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування