Джемілєв більше не хоче бути головою Меджлісу

Вівторок, 8 листопада 2011, 08:11

Голова меджлісу кримсько-татарського народу Мустафа Джемілєв вирішив піти у відставку.

"Я постарів і хочу дати дорогу молодим", - заявив він газеті "Комерсант-Україна" у понеділок після того, як президент призначив Анатолія Могильова прем'єр-міністром Криму.

Джемілєв уже двічі намагався піти з посади голови меджлісу у 2007 і 2009 роках, але більшість делегатів курултаю (національного парламенту) не приймали його відставку на тій підставі, що в статутних документах меджлісу не передбачене добровільне складання повноважень.

Однак лідер кримських татар знайшов лазівку в правилах:

"Єдиний вихід – не балотуватися в делегати курултаю, тому що голову обирають із числа делегатів", - сказав він газеті.

Нардеп Джемілєв пообіцяв допомагати майбутньому голові меджлісу.

"У мене тут є свої амбіції: дуже багато розмов, що авторитет кримсько-татарського руху тримається за рахунок Мустафи Джемілєва, а я хочу довести, що справа не в Мустафі", - підкреслив він. 

Політичні опоненти голови меджлісу сприйняли його заяви скептично.

"Я багато років знаю Мустафу-агу і повинен сказати, що не у східних традиціях відхід лідера такого рівня. Я думаю, що тут більше східної хитромудрості, ніж якоїсь вивіреної й осмисленої позиції", - сказав заступник голови Верховної ради Криму, член фракції "Регіони Криму" Григорій Іоффе.

Крім того, на думку Іоффе, "у кримсько-татарському національному русі зараз немає фігури, рівної Мустафі Джемілєву". 

Заступник голови меджлісу Ахтем Чийгоз також вважає, що відставка Джемілєва може негативно позначитися на політичних позиціях національного руху: "Відхід таких лідерів, як Мустафа Джемілєв, ніколи не залишається безслідним, і якщо це все-таки станеться, меджліс, звісно, може ослабнути". 

При цьому формат участі представників меджлісу в парламентських виборах 2012 року поки не визначений.

Оскільки давній партнер кримських татар – партія "Народний рух України" – зараз не може гарантувати їм проходження у Верховну Раду, меджліс веде переговори з різними політсилами, зокрема, з партіями "Фронт змін" і "Удар".

"Якщо Рух піде на вибори з однією політичною партією, а курултай віддасть перевагу іншій, то тут, звісно, дороги розійдуться. Але якщо ми зорієнтуємося на ту саму політичну силу, значить підемо далі разом. Але це не завадить нам на місцевих виборах іти з Рухом, тому що в Криму Рух – це, в основному, кримські татари", - сказав Джемілєв. 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: