Експерти: У "Регіонів" найбільше грошей і "брудних методів" перед виборами

4 перегляди
Понеділок, 1 жовтня 2012, 16:48

Експерти, опитані фондом "Демократичні ініціативи" вважають, що найкращу передвиборчу програму мають УДАР та "Батьківщина".

Про це свідчать результати експертного опитування, представлені на прес-конференції у Києві, повідомляє УНІАН.

Більшість опитаних експертів вважають, що п’ятивідсотковий бар'єр подолають чотири політичні сили: Партія регіонів, "Батьківщина", УДАР і КПУ.

При цьому думки експертів майже поділилися щодо першості Партії регіонів чи ВО "Батьківщина" і щодо третього місця "УДАРу" чи КПУ.

Менше половини експертів прогнозують проходження до Верховної Ради ВО "Свобода" і лише четверо з 49 – потрапляння у парламент партії Наталії Королевської "Україна - Вперед!".

На думку більшості експертів, найуспішніше виборчі кампанії проводять КПУ, УДАР та Партія регіонів.

Разом з тим виборчі кампанії партії Україна - Вперед!, "Батьківщини" та партії "Наша Україна" експерти вважають найменш успішними.

Найкращу виборчу програму, на думку експертів, має партія "УДАР". На другому місці – "Батьківщина". Проте значна частина експертів вказала, що жодна партія не має гарної виборчої програми.

Абсолютна більшість експертів вважає, що найкращі фінансові можливості має Партія регіонів, а також партія "Україна - Вперед!". Так само абсолютна більшість експертів вважає, що саме Партія регіонів має найбільший адміністративний ресурс.

Найкваліфікованішу команду, на думку експертів, мають Партія регіонів, "УДАР" і "Батьківщина". "Брудні" методи та технології щодо політичних суперників найбільше застосовує Партія регіонів. Інші партії згадувалися експертами у 5 разів рідше.

На переконання експертів, партійна система України в основному або зовсім не відповідає демократичним стандартам. Ця невідповідність передусім проявляється у тісному зв'язку партій з олігархічними структурами, відсутності ідеології та чіткої програмної складової.

Серед інших факторів недемократичності партійної системи в Україні експерти зазначили непрозорість фінансування партій, відсутність комунікації із громадянами та внутрішньопартійної демократії.

Опитування експертів проводив фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва з 24 по 28 вересня 2012 року. Всього було опитано 49 експертів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua