Рибак: "Я тільки-но рота відкрию російською – вже свист іде"

Четвер, 14 березня 2013, 13:08

Голова Верховної Ради Володимир Рибак вважає, що виступ українською мовою в парламенті є непринциповим.

Про це він сказав під час зустрічі з колективом "Запорізького феросплавного заводу", повідомляють "Українські новини".

"Не дай боже я тільки рот відкрию й щось скажу російською мовою, то вже свист іде: що це спікер розмовляє якоюсь іншою мовою, давайте перекладача, ми нічого не розуміємо", - обурився Рибак.

"Хіба це головне в нашій державі – хто якою мовою говорить? Хіба російське населення – це національна меншини? Це що, неповноцінні люди в Україні?", - не розуміє спікер-"регіонал".

Рибак закликав депутатів до толерантності.

При цьому він зазначив, що в Раді виступатиме українською мовою для того, щоб не розбурхувати конфлікт у парламенті.

Спікер наголосив, що винесення питання мови на перший план неправильне, а в першу чергу необхідно орієнтуватися на формування законодавчої бази для країни.

Як відомо, опозиційні депутати не раз вимагали від представників більшості говорити у Верховній Раді державною – українською – мовою.

Народний депутат від "Свободи" Ірина Фаріон вимагала й урешті-решт домоглася, щоб їй у парламенті дали перекладача з російської на українську мову, щоб вона зрозуміла свого колегу-комуніста Олександра Зубчевського.

1 березня вона подала позов до Окружного адміністративного суду Києва з проханням визнати протиправною бездіяльність апарата Верховної Ради щодо забезпечення перекладу виступів депутатів українською мовою на засіданнях комітету з питань науки й освіти, бо спершу їй у цьому відмовляли.

powered by lun.ua