Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Аналітики про МС: економічні очікування не виправдалися, зростає наркотрафік

Вівторок, 19 березня 2013, 08:51

Формування Митного союзу не призвело до істотного росту товарообігу в рамках ЄЕП.

Про це йдеться у дослідженні аналітичної групи Da Vinci, яке наводить Комерсант-Україна.

"Статистичні дані свідчать, що на фоні загального зростання загального обсягу торгівлі Росії, Білорусі й Казахстану після 2010 року в результаті відновлення національних економік після кризового спаду, МС не демонструє яскраво вираженої позитивної динаміки", - говориться у звіті.

"За рівнем торговельної інтегрованості МС суттєво поступається іншим економічним і торговельним союзам", - відзначають експерти.

Показники митного союзу у співставленні з іншими економічними союзами
Показники митного союзу у співставленні з іншими економічними союзами

"За нашими оцінками, низькі показники темпів зростання товарообігу усередині МС сприяють веденню торговельних війн його членами проти зовнішніх партнерів по окремим номенклатурам товарів. Такий протекціонізм здатний забезпечити тимчасовий промисловий ріст у рамках ТС. Разом з тим, подібні заходи можуть привести до гальмування модернізації промислових учасників Митного Союзу", - підкреслюють експерти

Крім того, аналітики підкреслюють, що зняття митного кордону усередині союзу призвело до збільшення наркотрафіка з Казахстану (каннабіс) і Афганістану (опій і героїн ) на територію Росії.

Ще однією проблемою є посилення міграції усередині Митного союзу, який припускає вільний рух робочої сили усередині країн МС.

У випадку приєднання до організації середньоазіатських республік, це може призвести до напливу їх жителів у європейську частину МС.

Також експерти відзначають непрозору систему регулювання на галузевих ринках, відсутність уніфікованої системи оподатковування та інші проблеми.

"Це приводить до того, що умови розвитку бізнесу в трьох країнах не рівні для всіх", - відзначили аналітики.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування