Прохання про політичний притулок – єдиний варіант захисту - адвокат Романюка

Четвер, 28 березня 2013, 21:46

Адвокат кандидата на виборах 2012 року по 94 округу Віктора Романюка не бачить іншого варіанту захисту, ніж прохання про політичний притулок в Італії.

Про це захисник Микола Павленко заявив в ефірі 5 каналу.

"В цій ситуації це (політичний притулок) було б дуже доречним, й інших альтернатив я не бачу. Власне, це об’єктивно оцінюючи той стан правосуддя, ті методи, які використовуються вітчизняними правоохоронними органами. Я не бачу іншої альтернативи, як захищати себе саме оцим пасивним способом, визначеним міжнародним законодавством, а саме - отриманням притулку", - заявив він.

Однак, за словами Павленка, остаточне рішення прийматиме його клієнт.

Він також додав, що українська сторона наразі зобов'язана передати в Італію необхідні документи для екстрадиції Романюка.

"Це обов'язок органів юстиції наших вітчизняних. В даному випадку Генпрокуратури України", - зазначив захисник

"Хочу зауважити, що цей процес може і місяць тривати, і два місяці. Тому, що потрібно перекласти усі процесуальні документи італійською мовою і надіслати їх у місцевий суд, який розглядає питання Романюка", - додав він.

"Хочу зауважити, що ми як захист надали всі необхідні документи в перекладі. Не всі документи, а ті, які мають принципове значення для вирішення цієї справи на розгляд Феміди Італії", - заявив Павленко.

Окрім того, він додав, у документах української сторони, на підставі яких Романюк оголошувався у розшук, були допущені помилки

"Ці документи, м’яко кажучи, не витримують жодної критики. Навіть у постанові про розшук – це основоположний документ, який береться до уваги Інтерполом, слідчий умудрився допустити помилку і оголосити у розшук Романюка на підставі, що інший учасник процесу не з'являвся за своєю домашньою адресою", - зазначив захисник.

"Ці банальні помилки власне уже викликали подив у Феміди Італії…", - додав він.

"Коли оголошували в розшук Віктора Романюка, надали ті документи, які викликають співчуття до нашої вітчизняної правоохоронної системи", - заявив Павленко.

Як відомо, 22 березня Романюк, який був конкурентом Засухи на виборах, був затриманий в Мілані, де і досі перебуває у тюрмі Сан Вітторе.

У вівторок в Україні Шевченківський суд обрав Романюку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

В середу суд в Мілані почав розгляд його справи про запобіжний захід.

На виборах до парламенту 28 жовтня представник Об'єднаної опозиції Віктор Романюк переміг свого найближчого конкурента Тетяну Засуху (ПР) із відривом майже у 10 тисяч голосів. Але ЦВК не визнала результатів виборів, тому там мають відбутися повторні.

Українська правдаpowered by lun.ua