Amnesty International починає глобальну акцію з захисту "в'язнів Банкової"

П'ятниця, 6 грудня 2013, 12:54

Amnesty International розпочинає глобальну акцію термінової дії з метою захистити демонстрантів, ув'язнених після сутичок на Банковій 1 грудня.

Таку заяву розповсюдила прес-служба організації.

Крім того, організація починає збір підписів під петицією до президента Віктора Януковича з вимогами поважати право на мирні зібрання в Україні.

"Як демонструють протести, що тривають, ситуація з порушенням права мирно протестувати в Україні вже дійшла до точки кипіння. Громадяни України, а тепер і люди зі всього світу діють, щоб захистити права тих, хто цього потребує", - сказала сказала Тетяна Мазур, директор Amnesty International.

"Рішення суду про обмеження волі цих чоловіків (затриманих мітингувальників – ред.) є порушенням Кримінального процесуального кодексу, який передбачає застосування попереднього ув’язнення тільки у виняткових випадках, коли є переконливі докази того, що людина дійсно вчинила злочин." - підкреслила вона.

В організації вважають, що необхідно дати належну оцінку діям міліції під час останніх демонстрацій

"Ми закликаємо Президента Януковича забезпечити швидке, ефективне та незалежне розслідування надмірного застосування сили працівниками Беркуту 30 листопада та 1 грудня, а  винних притягнути до відповідальності", – відмітила Мазур.

В Amnesty International також підтримують ініціативу Ради Європи про створення групи експертів, у тому числі міжнародних, з метою розслідування згаданих інцидентів.

"Проте створення такої групи в жодному разі не звільняє владу від її зобов’язання щодо негайного розслідування тверджень про застосування сили з боку співробітників правоохоронних органів, а також надання відшкодування потерпілим", - говориться в заяві організації.

Як повідомлялося, 3 грудня суд арештував 9 осіб у справі про розслідування сутичок на Банковій.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!