Генасамблея ООН підтримала територіальну цілісність України

Четвер, 27 березня 2014, 16:59

Генасамблея ООН підтримала резолюцію, у тексті якої визнається непорушність територіальної цілісності України.

За відповідну резолюцію проголосували 100 країн-членів ООН.

Проти проголосували 11 країн: разом з Росією проголосували лише Вірменія, Білорусь, Болівія, Куба, КНДР, Нікарагуа, Судан, Сирія, Зімбабве, Венесуела. 

Велика частина країн утримались під час голосування - це 58 країн на чолі з Китаєм.

 

Авторами цієї постанови виступили Німеччина, Канада, Коста-Ріка, Литва, Польща та Україна. Згодом співавторства попросили ще велика кількість країн, серед яких Австралія, Австрія, Бельгія, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Грузія, Швеція, Туреччина, Великобританія, США, Ісландія, Італія, Японія, Норвегія тощо.

Український глава МЗС Андрій Дещиця заявив на засіданні, що ця резолюція ставить питання про саму потребу існування ООН.

"Якщо ви голосуєте за цю резолюцію, то ви підтримуєте Хартію про створення ООН, якщо ви голосуєте проти – то це нічого хорошо не принесе", - заявив Дещиця.

Російський представник при ООН Чуркін повторив набір позицій Росії. Новим у його виступі було лише звинувачення України в тому, що у будинку профспілок на Майдані був штаб посольства США і саме з цього будинку, начебто, стріляли в людей і силовиків на Майдані.

Представник ЄС вислови однозначну підтримку усіх країн союзу територіальній цілісності України, та засудив використання сили для вирішення свої міжнародних інтересів.

Представниця США пояснила, що резолюція підтверджує, що "кордони насправді існують".

"Ми підтримуємо права України, і ми поважаємо її права, бо це права усіх нас", - заявила вона.

Представник Японії заявив, що "це не питання України чи Європи, бо будь-яке застосування сили для зміни кордонів – це виклик усьому світу".

Китайський представник заявив, що його країна не бажає збільшення конфронтації. За його словами, зараз уже багато гравців проявили своє зацікавлення в українській ситуації.

Китай, проте, пропонує враховувати позицію усіх зацікавлених сторін, а ця резолюція, на його думку, може загострити ситуацію.

Китай запропонував створити міжнародний координаційний механізм для політичного вирішення української ситуації.

Нагадаємо, подібну резолюція щодо цілісності Грузії після агресії з боку Росії у 2008 році підтримали 48 із 193 країн, 19 країн, включно з РФ, проголосували "проти", а 78 на чолі з Китаєм - утрималися.

Як відомо, рішення Генасамблеї не має зобов'язальної сили, як рішення Радбезу, а носить лише консультативний характер.

Про розклад міжнародних сил та причини такого результату голосування читайте у статті Сергія Сідоренка.

Українська правда

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування