Російські авіперевізники благають про зняття заборони на перельоти над Україною

Четвер, 9 жовтня 2014, 14:32

Авіакомпанія "Трансаеро" запропонувала звернутися в Мінську групу ОБСЄ, щоб скасувати заборону на транзит в українському повітряному просторі для великих російських перевізників.

Про це повідомляють "Ведомости" з посиланням на гендиректора компанії Ольгу Плешакова.

"... Ми в цей же період звернулися не тільки з пропозиціями про компенсацію витрат, але і також висловили пропозицію звернутися в Мінську групу з врегулювання відносин у сфері українського конфлікту про взаємне зняття обмежень на транзит територією Росії для українських авіакомпаній і на транзит територаєю України - для російських авіакомпаній ", - повідомила вона.

Представник Міністерства транспорту Росії пояснив, що відомство направило пропозицію українській стороні провести переговори на тему зняття обмежень на транзит, але відповіді поки не було.

Представник Росавіації також розповів, що його відомство зверталося до авіаційної влади України з пропозицією переговорів "з актуальних питань", однак відповіді також не отримало.

З середини серпня найбільші російські перевізники повинні окремо узгоджувати кожен переліт над територією України за низкою напрямків.

На початку серпня уряд Росії ввів заборону на транзит рейсів українських авіакомпаній через свій повітряний простір в Азербайджан, Туреччину, Вірменію та Грузію.

"Трансаеро" оцінювало витрати на обліт України в "близько $ 3 млн щомісяця (т. Е. $ 36 млн).

В середині серпня фінансовий директор компанії "Аерофлот" Шаміль Курмашов заявив, що перевізник втратить $ 20 млн в рік через необхідність облітати території України.powered by lun.ua