Порошенко подякував світовим лідерам за відмову від участі в параді у Москві

Четвер, 7 травня 2015, 21:43

Президент України Петро Порошенко висловив подяку главам держав, які відмовилися брати участь у параді 9 травня в Москві.

Про це Порошенко заявив у Ґданську у четвер у ході політичної дискусії на тему "Європейська інтеграція як урок, отриманий після Другої світової війни" з нагоди 70-ї річниці перемоги над нацизмом, передає Інтерфакс-Україна.

"Від імені народу України, я вдячний багатьом зі світових лідерів за відмову брати участь у параді в Москві", - сказав Порошенко.

За його словами, на параді 9 травня в Москві буде продемонстровано зброю, яка використовується на сході України.

"8 травня народ України вперше приєднається до європейців, до Дня вшанування пам'яті загиблих у Другій світовій війні, а 9 травня в Москві пройде парад, на якому буде показано зброю, яку застосовують зараз у Донецьку. Україна відхилила пропозицію взяти участь у цьому параді", - сказав Порошенко.

Він зазначив, що необхідно зробити все, щоб помилки 30-х років ніколи не повторилися.

"Великомасштабний конфлікт в Європі зараз здається набагато ближче, ніж раніше. Після аншлюсу Австрії та гітлерівської окупації Судет, Польща стала першою країною, яка зіткнулася з полум'ям нацизму. Ця нація також стала першою жертвою так званого Пакту Молотова-Ріббентропа. Ми всі пам'ятаємо спільний радянсько-нацистський парад у вересні 1939 року в Бресті ... Нацизм і комунізм, антисемітизм та етнічні переслідування, пропаганда і тортури - це все стоїть в одному ряду злочинів, які стали основними в ХХ столітті. Злочини, які, незважаючи на ... уроки, відбуваються сьогодні, в XXI столітті", - підкреслив президент України.

"Якщо Європа не підтримає Україну, вона зрадить сама себе", - заявив Порошенко.

Як відомо, практично всі європейські лідери відмовилися від запрошення на парад на честь 70-річчя Перемоги. Прибути до Москви на святкування 9 травня погодилися глава КНР Сі Цзіньпін, а також президенти Індії, ПАР, Монголії, В'єтнаму, керівники КНДР і Куби.

Навіть президент Білорусі Олександр Лукашенко відмовився брати участь у параді 9 травня в Москві. Однак має намір все-таки відвідати Москву напередодні.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування