25.06

Банківський форум

У районі Мар'їнки загинули 28 людей – ООН

П'ятниця, 5 червня 2015, 18:49

За даними ООН, у результаті останнього загострення ситуації біля Мар'їнки загинули 28 людей, дев'ятеро з них - цивільні. Загалом у конфлікті на сході України загинули 6400 осіб.

Про це заявив у п'ятницю під час засідання Ради безпеки ООН заступник генсека ООН з політичних питань Джеффрі Фелтман.

"За останніми даними, після початку конфлікту загинули 6400 осіб. Після підписання Мінських угод загинули 400 осіб. Дуже шкода, але в середу, за даними Управління з прав людини, 28 осіб, з них 9 цивільних осіб, загинули в результаті зіткнення під Мар'їнкою" , - заявив Фелтман.

Він зазначив, що ці втрати є істотно більшими, ніж за попередні тижні, "особливо виходячи з того, що мав місце серйозний обстріл території навколо Донецька".

Представник ООН зазначив, що ситуацію можна охарактеризувати "як посилення конфлікту або просто як локальне загострення, але ні той, ні інший варіант не прийнятні".

Фелтман підкреслив, що припинення вогню має зберігатися, і захист цивільних осіб є пріоритетом.

"ООН як ніколи підтримує суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України. Народ України, як мінімум, заслуговує цього", - підсумував заступник генерального секретаря ООН.

Як відомо, в ніч з вівторка на середу бойовики почали наступ на Мар'їнку. Це сталося після того, як у вівторок російська сторона фактично зірвала переговори в Мінську - представник РФ Азамат Кульмухаметов просто залишив переговори.

Після масованого наступу бойовиків у складі понад 1 тисячі осіб, 10 танків і "Гвоздик", українська сторона була вимушена застосувати проти бойовиків артилерію. Україна повідомила про такий крок своїм партнерам.

Радник голови СБУ Маркіян Лубківський з посиланням на контррозвідку СБУ повідомив, що втрати спецназу ГРУ Генштабу ЗС Російської Федерації, залучених до цієї операці становлять щонайменше 4 "двохсотих".

За даними радника президента Юрія Бірюкова внаслідок бою під Мар'їнкою поранення отримали 39 українських військових та 4 загинули. Окрім того, за його словами, загинуло 24 бойовика й 91 отримав поранення.

Укрінформ

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: