Ланьо розповів, про що домовлявся з "Правим сектором" за кавою

Неділя, 12 липня 2015, 12:28

Нардеп Михайло Ланьо виклав свою версію перебігу подій 11 липня у Мукачевому, де відбулося збройне протистояння між представниками Правого сектору, невідомими та силовиками. 

На  відео, яке поширив місцевий ресурс PMG, Ланьо заявляє, що до нього прийшли представники ПС, пройшли до нього в офіс, де вони вели бесіду. 

"Розмова йшла нормально, ми замовили каву, пили каву. Коли ми говорили, для чого вони прийшли, вони сказали - "Михайле Івановичу, ми хочемо, щоб ви нам допомогли бійців, які приходять з АТО десь влаштувати в санаторій", - заявив Ланьо. 

"Я сказав "Питань нема", і ми сиділи, нормально  розмовляли. Тут я чую постріл. Заходить мій помічник і говорить, що застрелили хлопця. Я до командира батальйону (ПС) -"Що це таке?". А він - "Я ж кажу, Міша, що вони приходять всі контужені, їм треба допомагати", - заявив нардеп. 

Після цього, за його словами, щоб заспокоїти "хлопців з ПС", вони вийшли на подвір'я, і командир батальйону дав команду занести тіло на територію. 

Також Ланьо зазначив, що не знає застреленого. На питання, чи це його працівник чи охоронець був застрелений  на його території, він заявив: "Ні, я його не знаю. Як він там оказався -  не знаю. Може, займався спортом, може прийшов поплавати". 

Як відомо, вдень 11 липня при в’їзді до Мукачевого було заблоковано дорогу до міста; люди, озброєні автоматичною стрілецькою зброєю, відкрили вогонь в районі Червоної гірки. Повідомлялося про 9 поранених та кількох загиблих. 

Як заявив глава МВС Арсен Аваков, у Мукачевому триває спецоперація із блокування, роззброєння і затримання банди, яка здійснила напад на цивільний об’єкт.  За даними Авакова, "застосувавши гранатомети, бандити знищили два міліцейських авто, поранили чотири цивільних особи і трьох працівників міліції".  Один потерпілий і один правоохоронець перебувають у важкому стані.

У "Правом секторі" заявили, що оголошують безстрокову акцію протесту під Адміністрацією президента в центрі Києва

Також у ПС заявили, що  у Мукачевому "бандити "регіонала" Михайла Ланьо ... спробували фізично знищити бійців "Правого сектору": "У цій акції взяли активну участь й бандити в міліцейських погонах, що перебувають на утриманні  Віктора Медведчука". 

За фактом інциденту у Мукачевому прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальні провадження за попередньою правовою кваліфікацією "терористичний акт" (ч.3 ст. 258 КК України) та "створення злочинної організації" (ст. 255 КК України).

Українська правда powered by lun.ua