МВС: У Мукачевому першими зброю на ураження застосували бійці ПС

Неділя, 12 липня 2015, 18:33

Під час конфлікту у Мукачевому першими зброю на ураження застосували бійці "Правого сектору".

Про це заявив речник МВС України Артем Шевченко, долучивши до  заяви відео, на якому зафіксовано цих бійців. Відео раніше оприлюднив нардеп від БПП Мустафа Найєм.

"Вони застрелили цивільну особу, чиє тіло потім вантажили у свій автомобіль. Тільки після цього зведений загін міліції прибув за викликом на місце події", - зазначив він.

За словами Шевченка, у складі загону МВС були правоохоронці, які мали досвід бойових дій під час проведення АТО на Донбасі, зокрема міліціонери брали участь у обороні Дебальцевого та виході із міста взимку 2015 року.

"Міліціонери у повній відповідності до закону були змушені вступити у збройне протистояння із нападниками, які загрожували безпеці громадян", - зазначив речник МВС.

Як відомо, 11 липня при в’їзді до Мукачевого було заблоковано дорогу до міста; люди, озброєні автоматичною стрілецькою зброєю, відкрили вогонь в районі Червоної гірки. 

За фактом інциденту у Мукачевому прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальні провадження за попередньою правовою кваліфікацією "терористичний акт" (ч.3 ст. 258 КК України) та "створення злочинної організації" (ст. 255 КК України).

У ПС заявили, що оголошують безстрокову акцію протесту під АП у центрі Києва

Також у ПС заявили, що  у Мукачевому "бандити "регіонала" Михайла Ланьо ... спробували фізично знищити бійців "Правого сектору": "У цій акції взяли активну участь й бандити в міліцейських погонах, що перебувають на утриманні  Віктора Медведчука". 

Заблоковані під Мукачевим бійці ПС заявили, що готові здатися тільки у випадку прямого наказу Дмитра Яроша, а також за умови, що їх відправлять одразу в Київ у СБУ.

Перемовником з представниками "Правого сектору", який був заблокований у Мукачевому після збройного інциденту 11 липня, став нардеп Віктор Балога, згодом - представники СБУ та антитерористичного центру при СБ.

За словами нардепа Мустафи Найєма, конфлікт у Мукачевому пов’язаний із контрабандою цигарок в області, до якої причетні усі учасники сутички.

Українська правда powered by lun.ua