Судді Вищого адмінсуду намагаються отримати землю через свій суд

П'ятниця, 2 жовтня 2015, 14:30

Вищий адмінсуд поновив судовий розгляд правомірності виділення понад 14 га лісу в Обухівському районі, на які, серед інших, претендують і самі судді Вищого адмінсуду.

Про це йдеться у сюжеті програми "Схеми", спільному проекті Радіо Свобода та Першого Суспільного 

У травні 2008 року Обухівська райдержадміністрація передала 73 маловідомим особам земельні ділянки, розташовані в межах села Тарасівка, загальною площею 14,2 гектарів.

 

Водночас сільська рада Тарасівки виділила цю ж землю зовсім іншим 160 особам. Для підкріплення своєї позиції сільрада заручилася експертизою Держкомзему, що спірна територія – не ліс (хоча там ростуть 20-метрові сосни), а чагарники, тож райдержадміністрація не могла розподіляти землі в межах Тарасівки.

В результаті кількорічної судової тягонини Вищий адміністративний суд України виніс рішення на користь райдержадміністрації. 

Проте, за місяць до закінчення строку позовної давності - на початку вересня поточного року - цей же Вищий адміністративній суд поновив провадження у справі "за нововиявленими обставинами".

Зробив це суддя Микола Сорока, якій разом з іншими суддями Вищого адмінсуду, у тому числі - головою - Олександром Нечитайлом, претендують на цю саму землю. 

Суддя Микола Сорока

Прізвища Сороки та Нечитайла є у списку тих, кому землю нарізала сільрада.

 

Замість того, щоб бути арбітрами, судді Вищого адмінсуду вирішили стати гравцями, та спірну землю – просто привласнити.

Крім того, журналісти зазначають, що з самого початку виділення землі районною райдержадміністрацією також мало ознаки корупційної оборудки.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування