Уряд РФ щороку витрачає 1,4 мільярди доларів на пропаганду - Держдеп

Середа, 4 листопада 2015, 02:15

Уряд Російської Федерації виділяє щороку 1,4 мільярди доларів для забезпечення роботи складної системи пропаганди, яка подає викривлене бачення Кремля на події у світі на 30-ти мовах.

Про це заявив у вівторок під час слухань в Сенаті США заступник помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії Бенджамін Зіфф, передає Укрінформ.

"Ми всі чули популярні приспіви Кремля про те, що російських солдатів немає в Україні, що Україна перебуває на межі краху", - зауважив представник зовнішньополітичного відомства США.

Попри те, що багато з таких тверджень з легкістю можна спростувати, "їх цілодобове повторення має на меті посіяти сумнів, плутанину, підозру, а також викликати запитання до очевидних і простих істин", - наголосив Зіфф.

"Кремль витрачає на ці зусилля $1,4 млрд на рік для забезпечення всеохоплюючої роботи пропагандистської машини як всередині країни, так і за кордоном. За твердженнями, вона охоплює 600 млн людей у 130 країнах по всьому світу на 30-ти мовах", - зауважив представник зовнішньополітичного відомства США.

Крім того, за його словами, російський уряд використовує створені ним аналітичні установи та неурядові організації в сусідніх країнах, "щоб сприяти досягненню власних цілей у просуванні хибних версій Кремля, зображуючи Захід як загрозу, підриваючи довіру до незалежних ЗМІ, а також західних інститутів і цінностей".

В умовах наступу Кремля на правду, вільний доступ до надійної і достовірної інформації, існують можливості для протистояння та захисту, наголосив чиновник.

"Державний департамент зосередив свої зусилля на підтримці незалежних ЗМІ, поліпшенні доступу до високоякісної та об'єктивної інформації, викритті хибних тверджень, а також на зміцненні потенціалу громадянського суспільства. Зрештою, істина повинна бути відкритою, а не продиктованою", - заявив представник дреждепу.

При цьому, підкреслив він, потужна незалежна журналістика "є ключовим елементом у будь-якій демократії, і, зрештою, повинна превалювати над дезінформацією і пропагандою".

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
17:39
Світовий банк та ЄБРР інвестують 435 мільйонів доларів у злиття "Датагруп-Воля" та Lifecell
17:36
відеоРосія вдарила по Кривому Рогу: щонайменше 6 загиблих та 11 поранених
17:27
фотоПісля обстрілу 12 червня на Київщині знайшли небезпечні частини касетних боєприпасів РФ
17:25
Суд скасував повернення Богдана Львова у Верховний суд
17:25
До кінця цього десятиліття світ переповниться надлишковою нафтою – дослідження
17:20
Як ветеранам безоплатно отримати засоби реабілітації? Пояснює Мінветеранів
17:14
G7 оголосить про нові кроки щодо використання росактивів для України – Кірбі
17:12
фотоПрикордонники затримали у лісі 13 незаконних "туристів", які не дочекались інструкції провідників
16:55
тенісКоманда мрії: Надаль та Алькарас зіграють у парному розряді Олімпіади
16:51
Письменниця та викладачка Анна Гудзь очолила кафедру військової журналістики ВІКНУ
Усі новини...
Реклама: