Є два шляхи звільнення Савченко - ГПУ

Середа, 23 березня 2016, 12:25

У Генеральній прокуратурі України сподіваються на політичний шлях повернення з Росії в Україну льотчиці, народного депутата Надії Савченко.

Про це заявив прокурор Генпрокуратури Владислав Куценко на брифінгу в середу в Києві, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується повернення Наді Савченко на територію України, то, на жаль, у компетенцію нашої структури вирішення цього питання не входить. Ми – структура, яка займається тими, хто Надю викрадав і хто виносив вирок", - сказав він.

"Є два шляхи (звільнення), і ви це знаєте, – політичний: як обмін її на інших осіб; пошук іншого політичного вирішення, або юридичний – набуття чинності рішенням Донецького суду, і потім передача Наді на територію України для відбування покарання на території України, але навряд Надя чи визнає таке рішення суду", - зазначив Куценко.

"Тому ми більше сподіваємося все ж таки на політичний шлях розв’язання цієї ситуації й повернення нашої громадянки", - додав він.

Як відомо, 22 березня Донецький суд Ростовської області РФ визнав Савченко винною за всіма пунктами звинувачення російської прокуратури і засудив її до 22 років ув'язнення в колонії загального режиму за "убивство" і "замах на вбивство" і штрафу у 30 тисяч рублів за нібито незаконний перетин кордону.

Савченко захопили у 2014 році бойовики у зоні антитерористичної операції на Донбасі, згодом її силоміць вивезли до Росії, де українку незаконно судили за звинуваченням у причетності до смерті двох російських журналістів, які загинули на блокпосту у зоні бойових дій.

Савченко свою провину заперечує. Вона голодує на знак протесту проти судилища і планує поновити сухе голодування того дня, коли вирок суду вступить у дію. Савченко вважає, що з того моменту Росія повинна передати її Україні.powered by lun.ua