ГПУ закінчила розслідувати "мукачівську перестрілку"

Четвер, 16 червня 2016, 14:51

Генпрокуратура завершила розслідування кримінального провадження за підозрою 4 членів "Правого сектора" в причетності до перестрілки в Мукачевому, що сталася 11 липня 2015 року.

Про це йдеться в ухвалі Печерського районного суду від 11 червня, повідомляє Українські Новини.

Досудовим розслідуванням встановлено, що бійці ДУК ПС, перебуваючи в Мукачевому поблизу спортивно-оздоровчого комплексу "Антарес", а потім на автодорозі "Київ-Чоп" в районі АЗС "Народна", із застосуванням вогнепальної зброї, гранат і гранатометів здійснили терористичні акти.

В результаті одна цивільна особа загинула. Іншим цивільним особам і співробітникам правоохоронних органів нанесені вогнепальні і осколкові поранення різного ступеня тяжкості, а також пошкоджені і знищені автотранспортні засоби.

"Відповідно до вимог ст. 290 КПК України сторонам та іншим учасникам кримінального судочинства надано доступ до матеріалів досудового розслідування", - сказано в судовому рішенні.

При цьому адвокати підсудних і самі підозрювані відмовилися знайомитися з матеріалами справи, які складають 38 томів.

У зв'язку з цим Генпрокуратура звернулася до суду з проханням обмежити сторону захисту в термінах ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.

Суд задовольнив це клопотання і зобов'язав адвокатів і їх підзахисних ознайомитися з матеріалами до 22 червня (включно).

Як відомо, 11 липня 2015 року у Мукачевому після зустрічі представників "Правого сектора" з депутатом Ради Михайлом Ланьо сталося збройне зіткнення, у якому також взяли участь правоохоронці. 

Як йшлося у статті "Української правди", причиною конфлікту, який у підсумку призвів до смерті людей та гучного скандалу, стали непрості стосунки народних депутатів Михайла Ланьо ("Партія "Відродження") та Віктора Балоги (позафракційний).

13 липня відбувся допит Ланьо, який натякав на причетність Балоги до "Правого сектора" на Закарпатті.

Балога заявляв, що конфлікт у Мукачевому виник через боротьбу за право покривати контрабанду між представниками "Правого сектора" та його колишнім соратником Ланьо.powered by lun.ua