Від НАБУ й ГПУ вимагають назвати замовника "цькування Яценюка"

Вівторок, 6 грудня 2016, 10:40

"Народний фронт" вимагає від Національного антикорупційного бюро та Генеральної прокуратури розслідувати заяви Олександра Онищенка та назвати замовника цькування Арсенія Яценюка.

Про це заявив лідер фракції цієї партії у Верховній Раді Максим Бурбак, виступаючи з трибуни парламенту в оточенні своїх соратників.

Він сказав, що "Народний фронт" 2,5 роки заявляв про системну дискредитаційну кампанію проти свого лідера Яценюка і уряду, який він очолював.

А тепер газета The Independent опублікувала заяви Онищенка, який розповів, що високопоставлений державний чиновник просив його організувати і профінансувати наклепницьку кампанію проти екс-прем'єра Яценюка.

"Сьогодні українське суспільство отримало шокуюче підтвердження, як за корупційні гроші в Україні можна міняти уряди, вбивати довіру в легітимних прозахідних керівників на найвищих посадах, за вкрадені у держави кошти обдурювати громадян – замість них вирішувати їхні життя й долю країни", – сказав Бурбак.

"Мова йде про державний злочин, коли мафія реалізує свої інтереси на найвищих щаблях влади", – додав він.

Бурбак зазначив, що Онищенко "на замовлення організував цькування Яценюка через те, що прем’єр-міністр заважав корупційним злочинам", що щомісячний бюджет на кампанію проти Яценюка складав 3 млн доларів – і Онищенко витратив загалом 30 млн доларів, організовуючи протести і оплачуючи публікації у ЗМІ, через що рейтинг Яценюка впав.  

"Скинення уряду було метою змови, у якій брали участь багато тих, хто сидить у цій сесійній залі", – заявив Бурбак.

За його словами, Яценюк підвищив рентну плату до 70% "на діяльність спільних підприємств, які були годівницею Онищенка", звільнив міністра екології, "заведеного в уряд Онищенком через квоту фракції "Батьківщина", відмовився призначити у виконавчу владу "людину, яка мала забезпечити корупційні доходи з українських надр".

"Тепер ми знаємо, хто проплачував біл-борди проти Яценюка, замовні матеріали в ЗМІ, брехливі сюжети й програми на телебаченні, звезені за гроші мітинги під Кабміном. Онищенко сам зізнався всьому світові в цьому", – сказав депутат.   

Він додав, що звинувачення Миколи Гордієнка про вкрадені 7,5 мільярдів гривень, звинувачення Олексія Мочанова у крадіжці "міфічного мільярда", критичні заяви Міхеіла Саакашвілі, який претендував на прем’єрство, також були частиною цієї кампанії.

"Яценюк також зупинив одну з грандіозних афер, арештувавши 1,5 мільярди доларів, вкрадених режимом Януковича, – зараз ці кошти знову намагаються вкрасти, перепродаючи за відкати 80% офшорні компанії, на яких записані ці гроші…", – заявив Бурбак.

За його словами, Онищенко, Саакашавілі, Мочанов, Гордієнко – "це виконавці".

"Ми вимагаємо від НАБУ, від Генеральної прокуратури назвати ім’я замовника і виконавців цих брудних технологій. Прошу вважати це офіційним зверненням фракції "Народний фронт" до ГПУ з тим, щоб вони розслідували всі факти, викладені у британській газеті, і щоб вони назвали імена замовників та виконавців", – заявив Бурбак.  

Голова Верховної Ради Андрій Парубій теж сказав, що цими фактами має зайнятися і ГПУ, і НАБУ – і попросив спрямувати запит НФ у ці органи, "щоб чимшвидше результати цього розслідування були донесені і до депутатів, і до суспільства".

У свою чергу, лідер Радикальної партії Олег Ляшко вкотре заявив про необхідність розслідування. "Організатор зробив явку з повинною", – сказав він.

"Українська правда" ще 1 грудня спрямувала запит до НАБУ з запитанням, чи буде розслідування за заявами Онищенка, однак відповіді ще не отримала.

Як відомо, під час прем’єрства Яценюка вибухнули декілька скандалів – зокрема, щодо ОПЗ та щодо корупційних діянь його соратника Миколи Мартиненка, через що той усе ж мусив скласти депутатський мандат.

Яценюк днями заявив, що подасть до суду на Олега Торгало за публікацію статті за назвою "Яценюк на Маямі купив 24 вілли".

Олена Рощенко, УПpowered by lun.ua