Савченко: Мій візит у Донецьк погоджувався в Москві

Вівторок, 28 лютого 2017, 14:37

Народний депутат Надія Савченко заявляє, що її візит у непідконтрольний Києву Донецьк узгоджувався в Москві.  

Про це вона сказала у вівторок під час зустрічі з журналістами.   

За її словами про свій візит в Донецьк вона заявила раніше в Мінську.   

"Звичайно, на це давала дозвіл Москва. Звичайно ж охорону там і конвоювання мене організовувала на місцевому рівні "ДЛНР", але мені абсолютно байдуже, як це відбувається, бо ми робимо те, що потрібно", - сказала Савченко.  

Також вона заявила, що не переходила лінію розмежування із Володимиром Рубаном.

"Рубану чинять всі перешкоди, щоб не дати можливості вивести звідти людей", - сказала Савченко.

"Переходила я (на непідконтрольну територію – ред.) "коз'їми тропами", якими ходить контрабанда, яку кришує СБУ, і це прекрасно знають блокадники, які блокують торгівлю на крові", - сказала вона.

За словами Савченко, вона намагалася співпрацювати з СБУ в питанні обміну полоненими.

"І якби ми співпрацювали разом, ми б зробили набагато більше користі у визволенні полонених", - сказала вона, додавши, що пропонувала провести зустріч із бойовиками на Донбасі, а потім в Києві.

Савченко заявила, що "Банкова" намагається її знищити і "наступна диверсія" проти неї вже готується. За її словами, хлопці, з якими вона зустрілася у в'язниці, дозволили їй розголосити особисту інформацію. Депутат пояснила, що під час відвідин колонії у Макіївці знайшла шістьох українців, які відсутні у списках обміну полоненими.

"У колонії я знайшла на 6 людей більше, на 6. Тобто ми шістьох людей похоронили. Потрібно об'їздити всі колонії", - сказала Савченко.

Також вона наголосила, що про обмін полоненими потрібно домовлятися "на пряму".

На уточнення журналістів, в якому форматі повинні відбуватися такі переговори, Савченко відповіла: "Порошенко-Путін, Захарченко і я".

Як відомо, 24 лютого керівник центру зі звільнення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан і народний депутат України Надія Савченко відвідали окупований Донецьк.

Савченко тоді повідомила, що відвідала дві камери, де утримуються 6 українських військовополонених, а наступного дня опублікувала список 34 українських полонених, яких вона відвідала в ОРДЛО.

Служба безпеки України вже опитала Рубана й скасувала йому дозвіл на перетин лінії зіткнення. Савченко ще планують допитати.

Роман Кравець, Олександр Шумілін, УПpowered by lun.ua