Економічна правда запрошує на перший за час великої війни Банківський форум

Конституційний суд скасував закон про "партійну диктатуру"

П'ятниця, 22 грудня 2017, 12:00
Конституційний суд скасував закон про партійну диктатуру

Конституційний суд визнав неконституційними і скасував закон, що дозволяв виключати кандидатів у депутати парламенту з виборчого списку вже після виборів.

Таке рішення суд прийняв на засіданні 21 грудня, повідомляє прес-служба відомства.

КС дійшов висновку, що можливість виключення партією кандидатів у народні депутати з виборчого списку від партії після встановлення результатів виборів за рішенням її з’їзду, "суперечить принципам народовладдя; правової визначеності та правомірних очікувань як складовим принципу верховенства права; свободи політичної діяльності; вільних виборів та вільного волевиявлення виборців; вільного депутатського мандата".

Також в суді заявили, що положення закону "порушують право громадян України вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування…, уможливлюють заперечення партією політичної волі виборців, втіленої у результатах голосування на виборах народних депутатів України, та суперечать засадам конституційного ладу України".

Також в рішенні КС констатується, що пункт 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" закону порушує формально-юридичну визначеність правовідносин за участю суб'єктів виборчого процесу на позачергових виборах депутатів 26 жовтня 2014 року і суперечить частині першій статті 8, частини першої статті 58 Конституції.

Таким чином суд постановив, що відповідні частини закону визнані неконституційними і втрачають чинність. Рішення оскарженню не підлягає.

Водночас рішення КС не стосується так званого "імперативного мандату". Норма про те, що парламентські фракції мають право забрати мандат у депутата-списочника, який вийшов із фракції, Конституційним судом не скасована.

Звернення до КС надійшло 22 березня 2016 року. Його спрямували 49 народних депутатів.

Як відомо, 27 лютого 2016 року набрав чинності закон, згідно з яким дозволяється виключати кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів.

У ньому вказувалося, що "Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів.. . вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним".

Цим законом користувалися свого часу партії "Самопоміч",  БПП і Радикальна партія.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: