Закон по Донбасу: лишилось 50 правок і "кілька спірних моментів"

3732 перегляди
Середа, 17 січня 2018, 14:16

Верховна Рада голосуватиме за законопроект про реінтеграцію Донбасу 18 січня після розгляду 49 поправок і вирішення кількох спірних моментів.

Про це на засіданні 17 січня заявив спікер парламенту Андрій Парубій.

"Колеги, у нас залишається 50 правок. Ці правки ми завтра зранку зможемо розглянути ", - сказав Парубій.

Загалом, 17 січня депутати пройшли 141 правку і зупинилися на 624-й правці з 673 поданих.

Парубій закликав депутатів і комітет провести консультації, щоб зняти всі суперечності.

"Залишається менше 50 правок. Є велике прохання і до комітету, і до ініціаторів правок, щоб до завтрашнього дня були проведені консультації, щоб ми могли вийти на злагоджену остаточну редакцію голосування даного закону", - сказав спікер.

"Буквально кілька є спірних моментів у цьому законі. Думаю, до завтра, у тому числі і під час засідання комітету, можна їх обговорити", - сказав Парубій.

Він закликав секретаря Комітету ВР з питань нацбезпеки і оборони Івана Вінника, "максимально провести роботу"і підготуватися "перед голосуванням зачитати ті моменти, по яких був досягнутий компроміс і консенсус".

"Я думаю, що протягом півгодини – 40 хв ми зможемо їх (правки – ред.) розглянути, і близько 10:40 (18 січня – ред.) ми зможемо вийти на прийняття рішення",  - підсумував Парубій.

Як повідомлялось, під час засідання Верховної Ради 16 січня нардепи розглянули 482 поправки до вказаного законопроекту.

На засіданні у вівторок точилася дискусія щодо прописування у назві і тексті законопроекту слів про окупацію Криму та встановлення чітких дат початку окупації Донецької та Луганської областей, а також АРК Крим.

Водночас секретар парламентського комітету з питань національної безпеки та оборони Іван Вінник підкреслив, що депутати не можуть змінити назву законопроекту про деокупацію Донбасу у зв’язку з обмеженнями регламенту.

Як відомо, Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект про реінтеграцію Донбасу 6 жовтня 2017 року.

Проект визначає окремі території в Донецькій та Луганській областях окупованими, а Російську Федерацію – країною-агресором.

Із законопроекту було прибрано згадку про Мінські домовленості, на чому наполягали багато депутатів.

У пояснювальній записці вказується, що цей законопроект приймається для зміни режиму АТО і для врегулювання правового статусу "фактично окупованих окремих районів Донецької та Луганської областей".

Під час розгляду поправок на ранковому засіданні 17 січня спікер Верховної Ради Андрій Парубій прогнозував, що за законопорект голосуватимуть 18 січня.

Ірина Балачук, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua