Суд відклав розгляд апеляції на відмову ДМС визнати Саакашвілі біженцем

3475 переглядів
Понеділок, 22 січня 2018, 12:25

Апеляційний суд частково задовольнив клопотання екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі про відвід суддів, таким чином розгляд апеляції на відмову Міграційної служби визнати Саакашвілі біженцем відклали.

Таке рішення суддя Андрій Коротких оголосив на засіданні 22 січня.  

"Розглянувши заяву Міхеіла Саакашвілі про відвід суду, суд ухвалив заяву Саакашвілі про відвід складу суду задовольнити частково, передати справу для визначення суддів для вирішення питання про відвід. В іншій частині заяви Саакашвілі про відвід складу суду відмовити. На цьому судове засідання закінчено", - сказав суддя.   

 
Скриншот з live-відео "Радіо свобода"

Як пояснив "Українській правді" адвокат Саакашвілі Руслан Чорнолуцький, у якій частині клопотання задоволено і  в якій відхилено, їм наразі достеменно невідомо.

"Це все відбувається в рамках однієї інстанції, в рамках апеляційного суду, інша колегія суддів повинна розглянути по процедурі відводу і визначитись, кого вони там будуть залишати і кого відводити. Ми не маємо ще тексту, тому коментувати це з мого боку не дуже коректно", - сказав Чорнолуцький.

Він додав, що з цього рішення випливає, що "заява Саакашвілі розглянута, зупинене провадження, як ми і просили, зупинене на період розгляду клопотання".

За словами Чорнолуцького, це є позитивним для Саакашвілі, оскільки доки розглядатиметься клопотання, адвокати і екс-президент Грузії отримають додатковий час на підготовку до інших судових справ.

Як відомо, у липні 2017 року президент Петро Порошенко позбавив українського громадянства Саакашвілі.

Підставою назвали те, що в 2015 році Саакашвілі нібито вказав недостовірну інформацію в заяві на отримання громадянства й не вказав інформацію про судимість. Сам політик заперечував, що підписувався під такою анкетою.

Громадянства Грузії Саакашвілі позбавлений. Рідна країна вимагає його екстрадиції.

30 листопада Державна міграційна служба України продовжила термін законного перебування в Україні екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі ще на 3 місяці.

27 грудня до окружного адмінсуду Києва надійшов позов від Саакашвілі до Державної міграційної служби України про визнання його біженцем.

Як відомо, 3 січня Окружний адміністративний суд Києва визнав законною відмову Державної міграційної служби надати Саакашвілі статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту.

22 січня Київський апеляційний адміністративний суд розглядав апеляцію на рішення Окружного адмінсуду.

У Грузії суд заочно засудив Саакашвілі до 3 років тюремного ув'язнення за звинуваченням у зловживанні службовими повноваженнями.

Ірина Балачук, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua