Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Комісія Київради підтримала петицію щодо знесення "каплиці" УПЦ (МП)

П'ятниця, 9 лютого 2018, 14:03

Комісія Київської міськради з питань містобудування, архітектури та землекористування підтримали петицію щодо знесення каплиці УПЦ Московського патріархату біля фундаменту Десятинної церкви як незаконну.

Депутати вирішили рекомендувати київському міському голові підтримати петицію №6972, передає "Радіо Свобода".

Також вони рекомендують Віталію Кличку доручити структурним підрозділам Київської міської держадміністрації вжити всі передбачені законодавством заходи, направлені на усунення правопорушень у найкоротший термін.

Під час засідання петицію №6972 підтримали усі 18 присутніх депутатів.

Петиція про знесення незаконної каплиці зібрала понад 10 тисяч підписів. Саме така кількість необхідна, щоб звернення розглянули представники влади.

Каплиця розташована на території Національного музею історії України в центрі Києва. На думку авторів петиції, територія, на якій збудована каплиця УПЦ (МП), "належить до особливо цінних земель історико-культурного призначення".

Петиції, які збирають необхідну кількість підписів, влада має розглянути протягом 90 днів.

Водночас, директорка Національного музею історії України Тетяна Сосновська повідомила, що позов до суду проти релігійної організації, яка опікується забудовою, буде подавати сам музей.

Наразі Сосновська збирає оригінали документів, які будь-яким чином можуть підтвердити незаконність зведеної споруди та просить державні органи та правоохоронців допомогти їй у цьому.

Як відомо, 25 січня поліція повідомила, що за спробу підпалити так званий "Десятинний монастир" УПЦ (МП) затримали Олександра Горбаня й Олексія Шемотюка, які виявилися архітекторами. Провадження відкрили за статтею про "замах на умисне знищення або пошкодження майна".

Того ж дня націоналісти організацій "С-14", "Традиції і порядок" та "Сокол" зрізали інформаційний борд каплиці Московського патріархату біля "Десятинної церкви".

Шевченківський райсуд Києва взяв двох архітекторів під варту на два місяці з можливістю внесення застави, попри клопотання прокурора обмежитись домашнім арештом.

3 лютого біля Національного музею історії України на підтримку архітекторів мітингували кілька сотень людей. Паралельно представники УПЦ (МП) проводили мітинг-молебень на захист споруди.

5 лютого Апеляційний суд Києва відпустив Горбаня й Шемотюка на поруки народних депутатів.

Читайте також: Народні месники чи хулігани? Чому горять споруди УПЦ МП

Споруду, яка належить УПЦ (МП), біля фундаменту Десятинної церкви у Києві збудували в 2005 році. Попри відсутність дозвільних документів, "монастир" понад 10 років функціонує на території історичної пам’ятки.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування