Адвокати Саакашвілі пропонують ГПУ закрити справу "про гроші Курченка"

1 березня 2018, 14:12

Захист Міхеіла Саакашвілі звернувся до Генеральної прокуратури з клопотанням про закриття справи "про гроші Курченка" щодо екс-президента Грузії.

Відповідне звернення у Департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ направив адвокат Руслан Чорнолуцький, повідомляє 1 березня прес-служба очолюваної Саакашвілі політпартії "Рух нових сил".

На думку адвоката, реадмісія державними органами Саакашвілі до Республіки Польща "свідчить про фактичну відмову держави в обвинуваченні його у вчинені кримінального правопорушення".

Реклама:

"Згідно вітчизняного законодавства іноземцям та особам без громадянства, яким вручено повідомлення про підозру, забороняється виїжджати за межі України. Отже, такими діями (реадмісією) держава фактично підтвердила відсутність складу злочину у його діях, і тому кримінальне провадження щодо Саакашвілі М. Н. підлягає закриттю", – наголошує Чорнолуцький.

"Тим більше, починаючи з дня незаконного видворення Саакашвілі ні СБУ, ні Генпрокуратурою не проводилось жодної слідчої дії по відношенню до нього", – пояснив адвокат.

Більше того, захист звернувся з вимогою повернути особисті речі Саакашвілі, які були вилученні під час його затримання, зокрема ряд документів, мобільний телефон, ноутбук, візитні карти та ін.

РЕКЛАМА:

"Однак з урахуванням пояснень прокурора ГПУ Говорущака О. М. у судовому засіданні стосовно того, що ці речі були втрачені – захист вимагає, у разі підтвердження інформації щодо втрати речей, компенсувати вартість втрачених речей Саакашвілі", – зазначив Чорнолуцький.

Як відомо, українські правоохоронці висунули екс-президенту Грузії екс-голові Одеської ОДА Міхеілу Саакашвілі звинувачення, що він отримав від бізнесмена Сергія Курченка, який переховується в Росії, півмільйона доларів на організацію протестних акцій в Україні.

12 лютого Саакашвілі затримали у ресторані Києва.

Пізніше у Державній прикордонній службі підтвердили, що видворили лідера партії "Рух нових сил" до Польщі.

Джерело в правоохоронних органах зазначило "Українській правді", що Польща прийняла Саакашвілі за процедурою реадмісії.

Пізніше Саакашвілі прилетів до Нідерландів, де планував зустрітися з родиною. Він оформив у Нідерландах посвідчення особи, що дає йому право на проживання та роботу в Євросоюзі.

Голова Мостиського прикордонного загону ухвалив рішення заборонити лідеру "Руху нових сил" Міхеілу Саакашвілі в'їзд в Україну до 13 лютого 2021 року.

Читайте також "Зворотній прорив. Як Саакашвілі вислали з України"

Генпрокуратура Саакашвілі
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування