Чверть українців хочуть об'єднання православних церков в одну незалежну - опитування

Четвер, 26 квітня 2018, 13:44

Опитування показало, що чверть українців вважають, що православним церквам слід об'єднатися в єдину і домагатися незалежності.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова у березні.

Так, 26,9% українців вважають, що православним слід згуртуватися навколо Української православної церкви Київського патріархату.

У минулому році за таке рішення виступало 29,2% громадян.

Ще 23,4% виступають за об'єднання православних церков в єдину, яка буде домагатися незалежності, що більше, ніж у 2017 році - 20,5%.

При цьому лише 9,2% громадян України  вважають, що Українська православна церква повинна залишатися частиною Руської православної церкви (РПЦ).

У минулому році, кількість таких була трохи меншою - 7,7%.

Про байдужість щодо перспектив православ'я в Україні заявили 22,7% українців і 14,4% - не змогли визначитися з позицією.

 

Зауважується, що серед опитаних, які є прихожанами УПЦ МП, 42,3% виступають за те, щоб Українська православна церква залишалася невід'ємною частиною РПЦ, 25% виступають за об'єднання православних церков України в єдину церкву, яка буде домагатися незалежності і лише 13,5% вважають, що необхідно згуртуватися навколо УПЦ-КП.

Більшість респондентів (55,4%), які належать до УПЦ-КП, виступають за об'єднання навколо цієї церкви, 27,1% з них вважають за доцільне об'єднатися в єдину церкву. І 3,1% підтримують думку, що православна церква в Україні повинна залишатися частиною РПЦ.

Зазначається, що 35,3% опитаних, які є прихожанами Української греко-католицької церкви (УГКЦ), виступають за об'єднання в єдину церкву, 26,8% - згодні з тим, що православним необхідно згуртуватися навколо УПЦ-КП.

 

Згуртуватися навколо Київського патріархату найбільше згодні респонденти в центральних (35,5%), південних (30,6%) і західних (29,4%) областях, найменше - на сході України (10,3% ).

За об'єднання православних церков в єдину виступає 36,4% респондентів на заході України, 21,1% - на півдні, 20,8% - в центрі, 16,7% - на сході.

На Сході 18,2% жителів  вважають, що УПЦ МП повинна залишатися частиною РПЦ.

Менша кількість таких - в південних (9,5%), центральних (8,2%) і західних (0,6%) областях.

Повідомляється, що загальнонаціональне соціологічне дослідження проводилося за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у всіх регіонах України, за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Як повідомлялося, 19 квітня депутати Верховної Ради проголосували за постанову щодо звернення президента до вселенського патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

17 квітня президент Петро Порошенко повідомив лідерам парламентських фракцій, що звернеться до вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що починати об’єднання потрібно з УПЦ МП, а не з "її сепаратних частин". Речник церкви Миколай Данилевич вважає, що ініціатива Порошенка "закінчиться великим пшиком".

Читайте також: Богом обраний, або Президент Порошенко і єдина церква

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
22:57
За якими хворобами ВЛК буде встановлювати придатність і як проходитиме медичне обстеження: пояснення
22:51
відеоУ окупованому Довжанську на Луганщині прогриміли вибухи на складі паливних матеріалів
22:33
Голова МЗС Литви нагадав "співчутливим" про роль Ірану у війні в Україні
22:19
Президент наполягає, що НАТО може збивати російські ракети над Україною
22:00
Зеленський: Україна зберігає контроль на Харківщині та донецьких напрямках
21:40
Зеленський підтвердив переговори з партнерами щодо ударів їхньою зброєю по Росії
21:25
Остін: Очікуємо, що Україна використовуватиме надану зброю на своїй території
21:21
BMW ввезла до США 8 тисяч авто із запчастинами від забороненого китайського постачальника
21:16
Генштаб: На Харківському напрямку було 4 зіткнення, на Покровському – 32
20:52
На Київщині зменшать вуличне освітлення у вечірній та нічний час
Усі новини...
Реклама: