Президент ФФУ прокоментував розслідування щодо договірних матчів

6840 переглядів
Середа, 23 травня 2018, 16:29

Президент Федерації футболу України Андрій Павелко заявив, що найближчим часом буде проведене розслідування, аби визначити ступінь відповідальності клубів, які проводили договірні матчі.

Про це він сказав у середу, повідомляє "Укрінформ".

За його словами, операція по боротьбі з договірними матчами - це безпрецедентне розслідування в історії українського футболу, який треба очистити від корупції.

Він додав, що раніше на це закривалися очі, але ці часи минули.

"У 2015 році ми розуміли, що таких матчів багато, а покарання за це – лише штраф. Всі могли відкупитися і закрити питання. Правоохоронні органи не могли нічого застосовувати бо такі дії не підпадали під положення Кримінального кодексу України. Але ми ухвалили закон "Про боротьбу з корупцією і договірними матчами"", - розповів Павелко.

"Ми готували цю операцію тривалий час, але не могли її анонсувати, щоб нікого не злякати. Це лише перший крок, ми працюємо далі", - сказав він.

Президент ФФУ подякував за сприяння у розслідуванні поліції, комітету ФФУ з етики та чесної гри і його голові Франческо Баранці, а також комітету арбітрів.

"Є вже перші результати та інформація про команди і арбітрів. Бачив коментарі журналістів. Я згоден, що ступінь залученості у команд різна. Поки складно оцінити рівень відповідальності клубів. Пізніше проведемо окреме розслідування, результати якого ми передамо в комітет з етики та чесної гри, а контрольно-дисциплінарний комітет прийме рішення", - сказав він.

Павелко зазначив, що процес уже вийшов у публічну площину, є перші імена, але кожен окремо буде оцінений та покараний.

Він додав, що  покарання не може бути однаковим для всіх.

Раніше у Міністерстві внутрішніх справ заявили, що до організації договірних футбольних матчів були залучені 35 футбольних клубів.

За даними правоохоронців, "футбольний бізнес" приносив організаторам замовних матчів шалені прибутки, у грі на тоталізаторі зловмисники заробляли до 5 мільйонів доларів США на рік.

У справі про організацію договірних матчів фігурує близько 50 осіб.

При цьому поліція вважає, що влаштування договірних матчів – це не та категорія злочину, щоб на цьому етапі слідства брати під варту підозрюваних.

Читайте також: Гра на мільйони. Що відомо про справу договірних матчів в українському футболі

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua