"Спільникам" Труханова повернули 92 мільйони з процентами

Понеділок, 23 липня 2018, 14:55
Спільникам Труханова повернули 92 мільйони з процентами

Нацагентство з розшуку та менеджменту активів за рішенням суду повернуло 92,3 мільйона гривень компанії, яка фігурує у справі про розкрадання коштів Одеської мерії.

Про повернення коштів Агентство повідомило на власному сайті, не уточнюючи, про яку справу йдеться.

"У березні 2018 року… Національному агентству були передані в управління грошові кошти в сумі 185 млн грн. Водночас, Апеляційним судом міста Києва було скасовано арешт на частину зазначених грошових коштів", – йдеться в повідомленні.

У зв’язку з тим, що суд зняв арешт, власнику повернули "кошти у сумі близько 100 млн грн і нараховані за ними відсотки".

Відомство не уточнює, в якій справі були заарештовані кошти та кому вони належать.

Водночас, джерела "Української правди" в АРМА підтвердили, що йдеться про кошти, які арештовували у справі мера Одеси Геннадія Труханова – 92,3 мільйона гривень.

Власник – це ТОВ "Девелопмент Еліт", яке, за версією слідства, продало мерії будівлю в два рази дорожче. Директор підприємства, як і Труханов та ще 6 фігурантів справи, наразі підозрювані у привласненні бюджетних коштів.

Агентство додає, що, відповідно до законодавства, зберегло вартість активів "шляхом розміщення на депозитному рахунку в АТ "Ощадбанк" під відсотки, що дорівнюють обліковій ставці Національного банку України".

Раніше суд кілька разів арештовував ці 185 мільйонів, а в лютому цього року навіть наказав повернути половину мерії.

13 березня суд все ж передав 185 мільйонів в управління Нацагентству.

Однак пізніше, 5 квітня, з половини коштів суд зняв арешт, що і змусило АРМА повернути їх власнику. Наразі у справі заарештовані та зберігаються в АРМА 92 695 282 гривень.

Голова ЦПК Віталій Шабунін стверджував, що фігуранти справи домовлялися про зняття арешту з коштів за допомогою певних суддів.

НАБУ підозрює Труханова, кількох посадовців мерії та підприємців у привласненні майна за схемою, яка завдала державі 185 млн грн збитків.

Восени 2016 року Одеса придбала будівлю для нової мерії, на думку слідства, переплативши в понад два рази.

1 червня 2018 року САП і НАБУ повідомили, що завершили розслідування у справі. Після того, як з матеріалами ознайомиться захист, справу передадуть до суду.

Більше про "справу "Краяну" та інші, в яких фігурує Труханов, читайте в матеріалі УП "Труханова заштормило. У яких справах НАБУ фігурує мер Одеси".

Соня Лукашова, для УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: