Москалькова не уточнюватиме список ув'язнених, яких хоче відвідати в Україні

Середа, 25 липня 2018, 14:36

Уповноважений із прав людини в РФ Тетяна Москалькова не планує уточнювати список російських ув'язнених, яких хотіла б відвідати в Україні, і чекає, коли їй нададуть таку можливість.

Про це вона повідомила журналістам на форумі в РФ, передає "Інтерфакс-Україна".

"Не можна говорити про уточнення списків, коли за старим списком мені не надана можливість відвідати жодного громадянина Росії, так само як і російському консулу було відмовлено у відвідуванні в Києві Одинцова. Під час нашої першої поїздки ми не побачили розуміння з боку України. Чекаємо, коли нам буде надана така можливість відвідати хоча б одного громадянина Росії", - заявила Москалькова.

За її словами, більшість громадян у направленому нею списку з 34 в'язнів мають два громадянства - російське й українське.

"Це особливість ситуації, що вимагає домовленості між сторонами стосовно статусу цих людей, наданні їм консульської допомоги та вирішенні питання щодо їх відвідування не консульськими органами, зокрема уповноваженим", - зазначила Москалькова.

За її словами, інший список із 51 людини до України спрямувало міністерство закордонних справ Росії, і Україна теж надіслала свій список "на 50 з гаком людей".

"Я готова керуватися будь-яким списком, який зустріне розуміння з боку України", - стверджує уповноважений.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова отримала список, утримуваних в Україні осіб, з якими хоче зустрітися омбудсмен  РФ Тетяна Москалькова.

"Тільки 13 людей з цього списку мають громадянство РФ, а дехто з них відмовився від зустрічі з Москальковою", - розповіла Денісова.

Український омбудсмен пише, що Україна вимагає, щоб росіяни відкоригували список, а також нагадала, що Москалькова вже відвідала 7 моряків.

28 червня Денісова поїхала до Лабитнангі (РФ), щоб зустрітися з політв'язнем Сенцовим, її не пустили.

Росіяни стверджують, що Сенцов громадянин Росії, а Денісова – ні.

Раніше директор "РИА Новости в Украине" Кирил Вишинський, якого підозрюють у держзраді заявив, що відмовляється від українського громадянства на користь російського, сподіваючись на видачу його РФ.