Денісову не пустять до Сенцова, бо вона не громадянка РФ – Москалькова

Четвер, 28 червня 2018, 14:40

Федеральна служба виконання покарань РФ заявила, що уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова не може бути допущена в рамках консульських конвенцій до українського режисера Олега Сенцова, засудженого в РФ.

Як повідомила "Інтерфаксу" омбудсмен РФ Тетяна Москалькова, про це йдеться в офіційній відповіді ФСВП, яку отримала Москалькова.

"Я отримала офіційну відповідь від керівництва ФСВП, що оскільки вона (Денісова) громадянка іншої держави, а він (Сенцов) громадянин Росії, вона не може бути поки допущена", - сказала Москалькова.

Вона додала, що відмова не остаточна, в майбутньому Денісова може бути допущена до Сенцова.

Водночас Денісова у Facebook повідомила, що близько 17 години за місцевим часом у неї прийняли заяву про намір побачитися з Сенцовим.

"З 9-ї ранку намагаюся подати заяву в виправну колонію номер 8, де утримують Олега Сенцова. І лише о 17.02 вийшов черговий і прийняв заяву. На будь-які мої питання відповідає одне - я доповім керівництву", - написала вона.

Як повідомлялося, раніше в четвер омбудсмен Людмила Денісова повідомила, що їде до Лабитнангі (РФ), щоб зустрітися з політв'язнем Олегом Сенцовим.

Однак прес-секретар омбудсмена РФ Тетяни Москалькової Олексій Зловедов заявив, що Москалькова планує відвідати в четвер Сенцова, але без Денісової.

Пізніше кортеж Москалькової заїхав на територію колонії повз Денісову, яка очікувала біля входу.

Денісова заявляла, що постійно звертається до чергового з проханням пропустити до Сенцова і намагалася подати відповідну заяву, але її не приймали.

Після цього Москалькова заявила, що стан Сенцова в цілому задовільний, але у зв'язку з його голодуванням залишаються побоювання.

Український омбудсмен Людмила Денісова з 15 червня перебуває в Росії, але їй не дозволили зустрітися з жодним із українських політв'язнів - зокрема відмовили у допуску до Олега Сенцова, який голодує в російській колонії вже 46 днів, до Романа Сущенка, Миколи Карпюка.

27 червня Денісова звернулася до глави адміністрації президента РФ через нереалізовані гарантії, дані їй Володимиром Путіним.

З 16 травня Сенцов оголосив голодування допоки Росія не відпустить всіх утримуваних українців.