ГПУ викликає на допит Черновецького і його сина у справі "вишок Бойка"

Вівторок, 3 липня 2018, 20:44
ГПУ викликає на допит Черновецького і його сина у справі вишок Бойка

Генеральна прокуратура викликає на допит екс-мера Києва Леоніда Черновецького та його сина Степана.

Повістки для колишнього мера та його сина оприлюднені на сайті ГПУ.

Їх обох викликають на допит у кримінальному провадженні у якості свідків.

"Гр-н Черновецький Леонід Михайлович, 25.11.1951 року народження, відповідно до вимог ст.ст. 133, 135 Вам необхідно з'явитися 17.07.2018 року о 10 год. 00 хв. в кабінет №1106 приміщення Генеральної прокуратури України до слідчого групи слідчих Генеральної прокуратури України Лукащука C.B.", - йдеться у повідомленні.

"Гр-н Черновецький Степан Леонідович, 27.10.1978 року народження, відповідно до вимог ст.сг. 133. 135 Вам необхідно з'явитися 17.07.2018 року об 11 год. 00 хв. в кабінет №1106 приміщення Генеральної прокуратури України до слідчого групи слідчих Генеральної прокуратури України Лукащука C.B.", - зазначається у повістці.

У ГПУ не розповідають про кримінальне провадження, в рамках якого Черновецьких запросили на допит.

Однак вказаний номер кримінального провадження збігається з номером провадження від 31 січня 2013 року, згідно з яким викликали для проведення слідчих і процесуальних дій як підозрюваного народного депутата Євгена Бакуліна з фракції "Опозиційний блок".

В рамках цього кримінального провадження ГПУ розслідує створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації та вчинення злочинів у паливно-енергетичному та банківському секторі економіки, сфері оподаткування та інших.

Один з епізодів провадження – розкрадання під час закупівлі так званих "вишок Бойка" – самопідіймальних бурових установок, придбаних за більш ніж 400 мільйонів доларів.

Як відомо, Черновецький був мером Києва з 2006-го до 2012 року. Зараз живе за кордоном. 

У липні 2017 року ГПУ повідомила Черновецькому про підозру в зловживанні владою, а суд дав дозвіл на його затримання.

У вересні 2017 року екс-мера оголосили в розшук.

Нардеп Євген Бакулін, якого викликали на допит в березні 2018 року, за інформаціє ГПУ також давно перебуває за кордоном.

15 березня Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Бакуліна. Однак він сам на засідання не з'явився, бо нібито лікувався.

Пізніше нардепа також оголосили в розшук.

Марія Думанська, Соня Лукашова, УП

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування

Читайте УП В Google News

Усі новини...