Верховний суд відмовив Януковичу в двох клопотаннях

3133 перегляди
Понеділок, 30 липня 2018, 15:07

Верховний суд відмовився перевести справу про держзраду екс-президента Віктора Януковича до іншого суду та забезпечити його участь у засіданнях.

Про це "Українській правді" повідомив адвокат екс-президента Віталій Сердюк.

Відповідні два клопотання захисту суд розглядав у понеділок.

"Ми просили забезпечити участь Віктора Януковича, згідно його особистого бажання, в засіданні суду, по перше. По-друге, ми просили змінити підсудність і передати справу до іншого суду", – розповів Сердюк.

За його словами, Янукович особисто хотів брати участь у засіданнях.

Крім того, захисник вважає, що Оболонський суд, який наразі розглядає справу, "знаходиться під величезним впливом".

"По-перше, він є ліквідованим. Судді, які зараз слухають справу, проходять кваліфікаційне оцінювання, і від результатів цього оцінювання, буде залежати їх подальша кар’єра. По-друге, щодо суддів розглядаються дисциплінарні провадження… Щодо одного з суддів розглядається кримінальне провадження", – наполягає Сердюк.

Також захист Януковича стверджує, що "відбуваються найгрубіші порушення", через що просив перевести справу до іншого суду, наприклад, у Вишгородський районний, за місцем знаходження резиденції екс-президента.

"Це рішення (про відмову у задоволенні клопотання – УП) буде передано до Європейського суду з прав людини як беззаперечний доказ відмови української судової системи забезпечувати право на доступ до правосуддя", – каже адвокат.

За словами Сердюка, скаргу до ЄСПЛ англійські адвокати "вже фіналізують".

Також він запевнив, що захист Януковича прибуде 31 липня на засідання суду, але наполягає, що суд не може перейти до дебатів.

Адвокати хочуть допитувати пілота Аркадія Ярощука, якого вони називають "свідком погроз з боку Турчинова (тодішнього голови ВР – УП) про застосування бойової авіації і відкриття вогня на ураження щодо гвинтокрилу, в якому пересувався президент України".

"Завтра ми будемо через відеоконференцію здійснювати допит цього свідка", – розповів Сердюк.

Раніше, 30 липня суд переніс дебати у справі про державну зраду Віктора Януковича у зв’язку з тим, що не прийшли захисники обвинуваченого.

Як повідомлялося, 18 липня суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів, і що вони розпочнуться 30 липня. 

Захисники Януковича, попри це, заявили, що мають намір продовжити допит свідків 20 липня.  

20 липня захисник Януковича показово прийшов у порожній суд.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

Соня Лукашова, для УП


powered by lun.ua