Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Суд не указ: захист Януковича каже, що допитуватиме свідків 20 липня

Вівторок, 17 липня 2018, 12:49

Захисники екс-президента Віктора Януковича, попри оголошення судом про початок дебатів 30 липня, мають намір продовжити допит свідків 20 липня.

Про це заявив адвокат президента-втікача Віталій Сердюк.

"Суд порушив право на захист. Ми плануємо продовжити допит свідків, а інформацію усю передамо до міжнародних судів", - сказав він.

Захисник уточнив, що допит відбудеться 20 липня.

На зауваження журналістів, що засідання 20 липня не буде, а буде лише 30 липня, Сердюк сказав:

"Ми забезпечимо явку свідків 20-го і 30-го також. У нас є повістки на 20-е число, у нас запланований допит. Очікуйте на наших свідків. 20-го і 30-го будемо продовжувати допит".

Він також додав, що домагатиметься збереження процедури (перехід до дебатів після допиту усіх свідків – ред.).

"Щоб вирок і процес були визнані у світі, треба щоб були збережені процедури. Будемо робити все, щоб процес ішов по закону", - сказав адвокат.

Сердюк переконаний, що дебати оголосили тому, що генпрокурор Юрій Луценко "наказав винести рішення" у справі до Дня Незалежності. 

Раніше суддя у справі про державну зраду екс-президента Віктора Януковича Владислав Дев'ятко заявив, що суд перейшов до судових дебатів. Вони розпочнуться 30 липня. 

Як повідомлялося, 16 липня Оболонський районний суд дав захисникам екс-президента Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді, ще один день на допит свідків – 17 липня.

Віктора Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України) та ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

29 червня 2017 року у суді зачитали обвинувальний акт у справі про сприяння російській владі в анексії Криму та веденні агресивних воєнних дій на території України.

5 липня 2017 року Янукович оголосив, що не бажає брати участь в ініційованому Україною судовому процесі в справі про державну зраду і відкликає з суду своїх адвокатів.

Але 11 грудня адвокат Віталій Сердюк, який бере участь у процесі щодо розстрілів на Майдані, знову почав захищати Януковича у справі про держзраду.

З того часу суд допитує свідків.

У січні захист подавав список із 35 осіб, яких просить допитати у суді у якості свідків. 

Суд планував завершити дебати у справі Януковича у липні.

Ірина Балачук, УП

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: